Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:20

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
16% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Prognozy pogody na długi weekend

Na południu kraju sporo pogodnego nieba i na ogół słonecznie, w pozostałych regionach pochmurno i miejscami deszczowo - takie są prognozy na piątek. W sobotę już niemal wszędzie spodziewane są opady deszczu. W niedzielę słońca i przejaśnień ma być nieco więcej, ale spodziewane jest ochłodzenie. Temperatura nigdzie nie przekroczy 10 st. Celsjusza. Poniedziałek, 11 listopada upłynie pod znakiem aury zmiennej. Zimno, na termometrach maksymalnie do 7 st. Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa na ogół ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1010 hPa i będzie się wahać.

Piątek najpogodniejszy na południu kraju. Tam zachmurzenie zachmurzenie ma być umiarkowane i słońca nie zabraknie. W pozostałych regionach zachmurzenie ma wzrastać do dużego i spodziewane są opady deszczu. Najbardziej deszczowo ma być w Polsce centralnej oraz na zachodzie kraju. Termometry wskażą korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 15 stopni Celsjusza w Katowicach i w Kielcach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie  w górach silny i osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Sobota w całym kraju na ogół deszczowa. Prognozowane opady miejscami mają być intensywne.  Zachmurzenie na ogół duże, jedynie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej sporo przejaśnień. Tam rozpogodzeń ma być najwięcej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza w Białymstoku do 13 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany, a w górach dość silny i osiągający w porywach do 70 kilometrów na godzinę. 

Niedziela ma przynieść ochłodzenie. Temperatura w żadnym regionie nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Maksymalnie termometry wskażą od 6 stopni Celsjusza do 10 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Na szczęście, rozpogodzeń i przejaśnień ma być więcej. Opady deszczu utrzymają się jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubuskiej oraz na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach ma być sucho  i pogodnie.

Poniedziałek, 11 listopada upłynie pod znakiem aury zmiennej. Przejaśnień i rozpogodzeń ma być sporo, ale spodziewane są także lokalne opady deszczu, zwłaszcza na Śląsku i w Łódzkiem. Termometry wskażą jeszcze niższe wartości niż w niedzielę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Lublinie do 7 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu.

Wtorek, 12 listopada wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniesie. Utrzymają się lokalne opady deszczu, a najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na południu kraju. Chłodno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Olsztynie, Białymstoku i w Lublinie do 8 stopni Celsjusza w Katowicach i w Krakowie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejscaReklama

Reklama

Reklama

Reklama