Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:47

6:56 15:44

13:0522:33

7°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 7°C
 • Ciśnienie 1029 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
61% normy
Jutro 4°C -4°C
Sobota 4°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na długi sierpniowy weekend

Po dwóch dniach z intensywnymi opadami deszczu pogoda ma się stopniowo poprawiać, ale kaprysić nie przestanie. Na błyskawiczny powrót lata - z dużą ilością słońca i bardzo wysokimi wartościami na termometrach - nie ma co liczyć. Długi sierpniowy weekend upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenie i przelotnych opadów deszczu. Najwięcej słońca mają przynieść sobota oraz poniedziałek.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1021 hPa będzie rosnąć.

Reklama

W czwartek w całym kraju termometry wskażą bardziej jesienne niż letnie wartości. Najcieplej ma być w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach chłodniej - maksymalnie od 17 do 18 stopni Celsjusza. Słońce będzie pojawić się tylko na chwilę i na niebie przeważać będą chmurki. Ulewy na szczęście ustąpią, a deszcz - głównie przelotny - spodziewany jest na Pomorzu Gdańskim oraz Warmii i Mazurach. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Piątek przyniesie dynamicznie zmieniającą się aurę. Na północnym-zachodzie oraz południowym zachodzie kraju na słońce nie ma co liczyć, dominować będzie zachmurzenie duże. Pojawią się też opady, na szczęście na ogół o charakterze przelotnym. Im bardziej na wschód, tym chwil ze słońcem będzie jednak przybywać. W pasie od Krakowa, przez Warszawę, aż po Białystok, deszcz nie jest spodziewany. Nieco wzrosną też wartości na termometrach, które maksymalnie wskażą od 19 stopni Celsjusza w Katowicach do 20 stopni Celsjusza w Warszawie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby  wiatr.


Sobota upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, sporej ilości słońca, przelotnych opadów deszczu i wzrostu temperatur. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu - nawet do 26 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej w Katowicach oraz w Białymstoku - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Parasole przydadzą się mieszkańcom Pomorza Gdańskiego, Pomorza Zachodniego, Kujaw i Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Niedziela z przelotnymi opadami deszczu w całym kraju. Na szczęście na chwile ze słońcem również można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół słaby wiatr. Utrzymają się też umiarkowane temperatury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu.


W poniedziałek, 15 sierpnia opady deszczu ustąpią, ale nagłe ocieplenie nie jest spodziewane. Termometry będą wskazywać umiarkowane wartości, wahające się od 18 stopni Celsjusza (Olsztyn) do 22 stopni Celsjusza (Wrocław). Dobra wiadomość jest taka, że na chwile ze słońcem można liczyć w każdym regionie. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama