Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:44

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr ENE 17 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
112% normy
pm 10
76% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognozy pogody na Boże Narodzenie, sylwestra i Nowy Rok

Prognozy na tegoroczne Boże Narodzenie nie są zbyt optymistyczne. Im bliżej świąt, tym będzie bardziej pochmurno i deszczowo. Na śnieg i mróz nie ma co liczyć. W drugi dzień świąt termometry wskażą nawet do 11 stopni Celsjusza. W sylwestra i w Nowy Rok dodatnie wartości na termometrach się utrzymają. Za to ma być nieco więcej słońca.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1032 hPa i będzie się wahać.

Piątek z dodatnimi wartościami na termometrach. Maksymalnie wskażą od 1 st. Celsjusza w Rzeszowie oraz w Lublinie do nawet 5 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Szczecinie. Chwil ze słońcem całkiem sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejsca wzrastające do dużego. Lokalnie, głównie na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim popada deszcz, z kolei na Podlasiu poprószy śnieg. Dokuczy też silny wiatr, zwłaszcza w górach i nad morzem, gdzie ma osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę.

Reklama

Sobota ponura. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Na rozpogodzenia liczyć można jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Podkarpaciu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. Celsjusza w Rzeszowie do nawet 6 stopni Celsjusza w Szczecinie. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w górach i na wybrzeżu silny i osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę.

W niedzielę na przełom w pogodzie nie ma co liczyć. Nadal ma być ponuro i deszczowo. Duże zachmurzenie się utrzyma, a parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów. Za to wzrosną wartości na termometrach. W Szczecinie ma być nawet do 10 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej w Rzeszowie oraz w Lublinie, maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Powieje na ogół  umiarkowany i słaby wiatr.

W drugi dzień świąt wartości na termometrach wzrosną nawet do 11 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu. Z kolei najchłodniej w Rzeszowie oraz w Lublinie - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Duże zachmurzenie się utrzyma, popada też deszcz, a na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz Kujawach i Pomorzu popada śnieg połączony z deszczem. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w górach silny i porywisty.

Na białego sylwestra też nie ma co liczyć. Na Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej oraz w Wielkopolsce popada deszcz. W pozostałych regionach raczej parasole się nie przydadzą. Słońca będzie jak na lekarstwo. Dominować będzie zachmurzenie duże. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Wartości na termometrach nadal na plusie. Maksymalnie wskażą od 3 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Lublinie do nawet 7 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Łodzi.

Nowy Rok powita nas znacznie bardziej optymistyczną aurą. Zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i niemal wszędzie, poza Pomorzem Gdańskim, można liczyć na chwile ze słońcem. Parasole raczej się nie przydadzą, bo padać nigdzie nie powinno, a termometry wskażą maksymalnie od 1 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do nawet 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne