Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:45

07:10 17:31

17:45 06:35

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
69% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Prognozy pogody na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Na białe święta raczej nie ma co liczyć. Zarówno Wigilia jak i Boże Narodzenie upłyną pod znakiem wiosennej aury. Termometry wskażą nawet 12 stopni Celsjusza. Przydadzą się również parasole, bo miejscami popada deszcz. Koniec roku wyraźnych zmian w pogodzie również nie przyniesie. Na typową zimę z mrozem i śniegiem musimy zatem jeszcze poczekać.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie rosło.

Czwartek upłynie pod znakiem na ogół słonecznej i ciepłej aury. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a do dużego wzrośnie jedynie na południu kraju. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej będzie w Zielonej Górze, we Wrocławiu, w Krakowie, Rzeszowie oraz w Katowicach - nawet do 9 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Białymstoku oraz w Gdańsku - do 7 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu dość silny i osiągający w porywach nawet do 7 stopni Celsjusza.

Reklama


W piątek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. We Wrocławiu oraz w Zielonej Górze na termometrach zobaczymy nawet do 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Olsztynie oraz w Białymstoku -  do 7 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem można liczyć we wszystkich regionach kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami - głównie na zachodzie i północy kraju - popada deszcz. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny i porywisty.

Sobota przyniesie znacznie mniej optymistyczną aurę. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz. Zachmurzenie niemal w całym kraju wzrośnie do dużego. Na chwile ze słońcem można liczyć jedynie w Małopolsce oraz na Śląsku. Tam utrzyma się zachmurzenie umiarkowane. Dobra wiadomość jest taka, że wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej będzie w Zielonej Górze - nawet do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko w Białymstoku, Olsztynie oraz w Szczecinie - do 9 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Niedziela upłynie pod znakiem korzystnej i na ogół słonecznej aury. W całym kraju można liczyć na chwile ze słońcem, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach nieco bardziej zróżnicowane niż w poprzednich dniach. Na termometrach zobaczymy nawet 11 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze. Najchłodniej w Białymstoku - do 4 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Kolejne dni raczej wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniosą. Ciepła i na ogół słoneczna aura utrzyma się do końca roku. Jeśli ktoś zatem zaplanował sylwestra pod chmurką, to na pewno nie powinien czuć się zawiedziony, bo aura będzie sprzyjać. W czwartek 31 stycznia na termometrach zobaczymy nawet do 8 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Nieco chłodniej w Rzeszowie - maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem można liczyć niemal we wszystkich regionach. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na północnym-wschodzie kraju. Padać raczej nigdzie nie powinno.

1 stycznia powita nas bardzo słoneczną aurą. Niebo w wielu regionach będzie wręcz bezchmurne. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Pomorzu. Wartości na termometrach nieco spadną. Zdecydowanie najcieplej będzie w Łodzi - nawet do 8 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie i w Białymstoku - do 2 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy