Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:22

07:12 17:28

00:14 15:23

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 8°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

69
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
196% normy
pm 10
146% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy pogody na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Na białe święta raczej nie ma co liczyć. Zarówno Wigilia jak i Boże Narodzenie upłyną pod znakiem wiosennej aury. Termometry wskażą nawet 12 stopni Celsjusza. Przydadzą się również parasole, bo miejscami popada deszcz. Koniec roku wyraźnych zmian w pogodzie również nie przyniesie. Na typową zimę z mrozem i śniegiem musimy zatem jeszcze poczekać.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie rosło.

Reklama

Czwartek upłynie pod znakiem na ogół słonecznej i ciepłej aury. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a do dużego wzrośnie jedynie na południu kraju. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej będzie w Zielonej Górze, we Wrocławiu, w Krakowie, Rzeszowie oraz w Katowicach - nawet do 9 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Białymstoku oraz w Gdańsku - do 7 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu dość silny i osiągający w porywach nawet do 7 stopni Celsjusza.


W piątek wartości na termometrach jeszcze wzrosną. We Wrocławiu oraz w Zielonej Górze na termometrach zobaczymy nawet do 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Olsztynie oraz w Białymstoku -  do 7 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem można liczyć we wszystkich regionach kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami - głównie na zachodzie i północy kraju - popada deszcz. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny i porywisty.

Sobota przyniesie znacznie mniej optymistyczną aurę. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz. Zachmurzenie niemal w całym kraju wzrośnie do dużego. Na chwile ze słońcem można liczyć jedynie w Małopolsce oraz na Śląsku. Tam utrzyma się zachmurzenie umiarkowane. Dobra wiadomość jest taka, że wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej będzie w Zielonej Górze - nawet do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko w Białymstoku, Olsztynie oraz w Szczecinie - do 9 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Niedziela upłynie pod znakiem korzystnej i na ogół słonecznej aury. W całym kraju można liczyć na chwile ze słońcem, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach nieco bardziej zróżnicowane niż w poprzednich dniach. Na termometrach zobaczymy nawet 11 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze. Najchłodniej w Białymstoku - do 4 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Kolejne dni raczej wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniosą. Ciepła i na ogół słoneczna aura utrzyma się do końca roku. Jeśli ktoś zatem zaplanował sylwestra pod chmurką, to na pewno nie powinien czuć się zawiedziony, bo aura będzie sprzyjać. W czwartek 31 stycznia na termometrach zobaczymy nawet do 8 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Nieco chłodniej w Rzeszowie - maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Na chwile ze słońcem można liczyć niemal we wszystkich regionach. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na północnym-wschodzie kraju. Padać raczej nigdzie nie powinno.

1 stycznia powita nas bardzo słoneczną aurą. Niebo w wielu regionach będzie wręcz bezchmurne. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Pomorzu. Wartości na termometrach nieco spadną. Zdecydowanie najcieplej będzie w Łodzi - nawet do 8 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Lublinie i w Białymstoku - do 2 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL