Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:13

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognozy: Pogoda w kratkę

Czeka nas ciepły tydzień, ale przeplatany burzami i przelotnymi opadami. Polska jest pod wpływem rozciągającej się znad północnych Niemiec nad Dolny Śląsk zatoki niżowej związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich i krajów Beneluksu. Od Niziny Szczecińskiej po Podkarpacie rozciąga się strefa frontu atmosferycznego. Północno-wschodnia część kraju pozostaje w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek na zachodzie oraz południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie po południu również burze i tam prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 do 24 st., chłodniej na północnym wschodzie - od 18 do 21 st. oraz na wybrzeżu i dolinach karpackich - od 16 do 19 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, wschodni, poza tym słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Reklama

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, w pasie od Pomorza wschodniego do Małopolski i Dolnego Śląska także burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm, na Pomorzu wschodnim do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st., na krańcach wschodnich i nad samym morzem od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie i południowym zachodzie z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w całym kraju będą występować burze z piorunami. Najcieplej w Lublinie, Warszawie i Białymstoku - 25-26 st. Celsjusza - a nieco chłodniej na południu kraju (21 st. w Katowicach). Mimo ogólnie burzowej pogody możemy spodziewać się w środę również słońca.

W czwartek częściowo słonecznie, z przelotnymi opadami na terenie całego kraju. Wciąż będą się utrzymywać temperatury powyżej 20 st. Celsjusza: w Trójmieście temp. maksymalna wyniesie 22 st., a w centralnej i południowo-zachodniej części kraju do 26 st. W piątek meteorolodzy znów spodziewają się burz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje