Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:07

07:28 16:06

12:39 03:42

-1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Po chłodnych dniach wyraźnie się ociepli, będzie do 27 st. C

Pogoda w ostatnich dniach mocno dała się nam we znaki. Najbardziej dokuczyły nam chłody i opady deszczu. Na szczęście synoptycy mają dla nas bardzo dobre wiadomości. Wkrótce poczujemy smak lata. Z każdym kolejnym dniem ma być nie tylko bardziej słonecznie, ale i znacznie cieplej. W czwartek na termometrach zobaczymy nawet do 21 stopni Celsjusza, a w niedzielę nawet do 27 stopni Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa zimne powietrze arktyczne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa i będzie rosło.

Reklama

Wtorek upłynie pod znakiem chłodnej i na ogół deszczowej aury. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów Polski. Na szczęście na chwile ze słońcem też można liczyć. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Śląsku, w pozostałych regionach dominować będzie umiarkowane. Na wysokie wartości na termometrach raczej nie ma co liczyć. Zdecydowanie najzimniej będzie w Olsztynie - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza, z kolei najcieplej będzie w Zielonej Górze - nawet do 13 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu silny i osiągający w porywach nawet do 55 kilometrów na godzinę.

Noc z wtorku na środę z większymi przejaśnieniami. Miejscami popada deszcz, z kolei w górach śnieg. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza do 7 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Środa przyniesie wyraźną poprawę pogody. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie w Łódzkiem, a deszcz pokropi jedynie na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu. W pozostałych regionach można liczyć na sporo chwil ze słońcem. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej będzie w w Zielonej Górze - nawet do 17 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej w Rzeszowie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


Prognozy na czwartek są jeszcze bardziej obiecujące. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że poczujemy smak lata. Wartości na termometrach wyraźnie wzrosną. W Zielonej Górze ma być nawet do 21 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - od 17 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Kielcach do 20 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Chwil ze słońcem sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a padać raczej nigdzie powinno. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.Piątek bardzo ciepły, z temperatura nawet do 22 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze. W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 18 stopni w Kielcach do nawet 21 stopni Celsjusza w Poznaniu. Chwil ze słońcem nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a przelotnie popada jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Ziemi Lubuskiej. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sobota również słoneczna, na ogół bezdeszczowa i ciepła. Na termometrach zobaczymy nawet do 22 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Zielonej Górze.  W pozostałych regionach maksymalnie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Popada jedynie na Pomorzu Gdańskim, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Tam też zachmurzenie może wzrastać do dużego. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.


Niedziela upłynie w pogodzie pod znakiem lata. W Lublinie, Wrocławiu oraz Bydgoszczy ma być nawet do 27 stopni Celsjusza! W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 24 stopni Celsjusza w Warszawie do nawet 26 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Parasole przydadzą się jedynie mieszkańcom Zachodniego Pomorza i jedynie tam zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Jednym słowem w pogodzie niemal idylla!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama