Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:23

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognozy: Pierwsze dni astronomicznej i kalendarzowej wiosny!

W poniedziałek 20 marca o godzinie 11:29 w Polsce rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Kalendarzowa jak co rok wypadnie 21 marca, czyli we wtorek. Na ten dzień przez całą zimę czekało wiele mieszkańców naszego kraju. Czy z wiosną przyjdą pogodne dni, a marcowa pogoda da swój upust? Ostatecznie to ona jest wyznacznikiem nadejścia prawdziwej wiosny. Dobre wieści dla mieszkańców południowej Polski- tam temperatura w piątek wyniesie nawet 16 stopni!


PONIEDZIAŁEK

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny upłynie w deszczowej aurze. Padać będzie niemal w całym kraju. W województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim opady będą miały charakter przejściowy. Na Lubelszczyźnie synoptycy zapowiadają ostatnie podrygi zimy, gdyż w tym rejonie mimo temperatury 8 st. Celsjusza może wystąpić opad deszczu ze śniegiem. Taka sama temperatura pojawi się na termometrach na Mazurach i Pomorzu, a zimniej będzie na Podlasiu, bo jedyne 6 st. Celsjusza. Najcieplej we Wrocławiu- 14 st. Celsjusza.

Reklama


WTOREK

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zaskoczy nas pogodniejszym niż w poniedziałek niebem. Deszczowe chmury całkowicie przejdą znad kraju, i jedynie w północno-zachodniej części Polski mogą pojawić się przelotne opady. Na południowym wschodzie słońce nieśmiało wyjdzie zza chmur.  W Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Opolu i w Zielonej Górze temperatura wyniesie aż 15 stopni powyżej zera! Najchłodniej nadal w województwie podlaskim, chociaż i tam temperatura wzrośnie do 10 st. Celsjusza.


ŚRODA

W środę sytuacja nieco się zmieni. Słońce pojawi się na północnym-zachodzie, a pochmurna będzie południowo-wschodnia Polska. W Krakowie, Rzeszowie i Lublinie synoptycy przewidują przelotne opady deszczu, więc mieszkańcy tych miast powinni pamiętać o parasolach. Mimo to, województwo podkarpackie, obok województwa zachodniopomorskiego zostanie najcieplejszym w kraju, bo temperatura będzie się tam kształtować na poziomie 12 st. Celsjusza. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Górnym Śląsku 8 st. Celsjusza.


CZWARTEK

W czwartek temperatura wzrośnie z północy na południe. Na Pomorzu wyniesie 8 st. Celsjusza, a w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie aż 15 stopni. Na północy Polski synoptycy przewidują zachmurzenie, lecz na terenie niemal połowy kraju będzie ono miało tylko charakter przejściowy.


PIĄTEK

W piątek słońce będzie łaskawe, bo zaświeci nawet nad ponad połową kraju! Północne i zachodnie krańce zostaną pochmurne, ale w całej wschodniej, południowej i centralnej Polsce będzie można liczyć na chwilę ze słońcem! Najzimniej w Gdańsku - 8 st. Celsjusza. W Rzeszowie i Krakowie termometry wskażą aż 16 stopni powyżej zera.
Taka pogoda zwiastuje dobry weekend!Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy