Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:45

5:39 17:49

7:1621:17

-1°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -7°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr NNW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

66
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
185% normy
pm 10
148% normy
Jutro 3°C -4°C
Czwartek 5°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Sypnie śniegiem

Wichury, które przeszły nad Polską, wyrządziły bardzo poważne straty. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w sześciu regionach. Sytuacja pogodowa ma się powoli stabilizować, ale synoptycy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem, który będzie osiągał w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Sypnie też śniegiem.

 Po wichurach ponad 230 tys. odbiorców nadal pozostaje bez prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwach: pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i wielkopolskim. Strażacy mają pełne ręce roboty. 26 osób zostało rannych, a 651  dachów zostało uszkodzonych. Od piątku interweniowali już prawie 7 tysięcy razy, w tym tylko w niedzielę - ponad 3 tysiące. razy. Służby apelują, by w miarę możliwości, podczas wichury, nie wychodzić z domów, zwłaszcza, że prognozy nadal są niepokojące.

Szczegółowa prognoza

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 999 hPa i będzie jeszcze rosło, później będzie się nieznacznie wahać.

Poniedziałek nadal bardzo wietrzny. Na południowym-wschodzie Polski w porywach wiatr ma osiągać nawet do 80 kilometrów na godzinę. Najniebezpieczniej w górach, gdzie powieje nawet do 120 kilometrów na godzinę. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Zachmurzenie w całym kraju wzrośnie do dużego. Dodatkowo w regionach południowych oraz centralnych sypnie śniegiem, a na Pomorzu popada deszcz. Nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od plus 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet plus 7 stopni we Wrocławiu.

We wtorek wiatr nieco osłabnie, ale nadal będzie silny i osiągnie w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Za to będzie znacznie więcej słońca - na południu, w centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i można liczyć na wiele chwil ze słońcem. Bardzo pochmurno jedynie na północy i północnym-zachodzie kraju. Tam też przydadzą się parasole, bo popada deszcz. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu, gdzie ma być nawet do 11 st. Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku - maksymalnie do 5 st. Celsjusza. 

Środa bardzo ciepła i z dużą ilością słońca. Deszcz popada jedynie na północy, ale i tam można liczyć na przejaśnienia. Zachmurzenie w całym kraju zmaleje do umiarkowanego. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - nawet do 10 stopni Celsjusza, nieco chłodniej w Białymstoku oraz w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr jedynie lokalnie silny i porywisty - powieje do 60 kilometrów na godzinę.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend! 

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama