Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:06

04:55 20:28

23:29 13:23

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr S 13 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
45% normy
Jutro 24°C 15°C
Poniedziałek 20°C 13°C

Prognozy: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Sypnie śniegiem

Wichury, które przeszły nad Polską, wyrządziły bardzo poważne straty. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w sześciu regionach. Sytuacja pogodowa ma się powoli stabilizować, ale synoptycy nadal ostrzegają przed silnym wiatrem, który będzie osiągał w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Sypnie też śniegiem.

 Po wichurach ponad 230 tys. odbiorców nadal pozostaje bez prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwach: pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i wielkopolskim. Strażacy mają pełne ręce roboty. 26 osób zostało rannych, a 651  dachów zostało uszkodzonych. Od piątku interweniowali już prawie 7 tysięcy razy, w tym tylko w niedzielę - ponad 3 tysiące. razy. Służby apelują, by w miarę możliwości, podczas wichury, nie wychodzić z domów, zwłaszcza, że prognozy nadal są niepokojące.

Szczegółowa prognoza

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 999 hPa i będzie jeszcze rosło, później będzie się nieznacznie wahać.

Reklama

Poniedziałek nadal bardzo wietrzny. Na południowym-wschodzie Polski w porywach wiatr ma osiągać nawet do 80 kilometrów na godzinę. Najniebezpieczniej w górach, gdzie powieje nawet do 120 kilometrów na godzinę. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Zachmurzenie w całym kraju wzrośnie do dużego. Dodatkowo w regionach południowych oraz centralnych sypnie śniegiem, a na Pomorzu popada deszcz. Nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od plus 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet plus 7 stopni we Wrocławiu.

We wtorek wiatr nieco osłabnie, ale nadal będzie silny i osiągnie w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Za to będzie znacznie więcej słońca - na południu, w centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i można liczyć na wiele chwil ze słońcem. Bardzo pochmurno jedynie na północy i północnym-zachodzie kraju. Tam też przydadzą się parasole, bo popada deszcz. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu, gdzie ma być nawet do 11 st. Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku - maksymalnie do 5 st. Celsjusza. 

Środa bardzo ciepła i z dużą ilością słońca. Deszcz popada jedynie na północy, ale i tam można liczyć na przejaśnienia. Zachmurzenie w całym kraju zmaleje do umiarkowanego. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - nawet do 10 stopni Celsjusza, nieco chłodniej w Białymstoku oraz w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr jedynie lokalnie silny i porywisty - powieje do 60 kilometrów na godzinę.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend! 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne