Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:52

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 997 hPa
  • Wiatr WSW 15 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
90% normy
pm 10
60% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy: Ostrzeżenie przed kolejnymi burzami z ulewami. W weekend poprawa aury

Nawałnice, który przetoczyły się nad Polską, pozostawiły po sobie przerażający krajobraz. Najbardziej ucierpiała Małopolska i Śląsk. Mieszkańcy ze strachem patrzą w niebo. Niestety, prognozy na dwa najbliższe dni są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami połączonymi z ulewami i porywistym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 km/h. Lokalnie może spaść nawet do 30 mm deszczu.

Tym razem najbardziej niespokojnie ma być na wschodzie kraju, ale burzowy front obejmie swoim wpływem również południe. Na szczęście, nadzieję na wyraźną poprawę aury daje weekend.  Ma być nie tylko słonecznie, ale i bardzo ciepło. Co najważniejsze ustąpią gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Problem tkwi w tym, że na bardzo krótko...

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtują niże, nad krajem zalegają też fronty atmosferyczne, które są sprawcami zamieszania w pogodzie. To właśnie one przynoszą ze sobą burze, które od wielu dni nękają mieszkańców. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie, jedynie nad regionami wschodnimi zalega jeszcze gorące powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 hPa i nieznacznie spadnie.

Reklama

Czwartek przyniesie kolejną porcję burz. Synoptycy ostrzegają, że lokalnie mogą być one gwałtowne i  połączone z obfitymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Grzmieć i padać ma zwłaszcza na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz Podlasiu. Prognozowana wysokość opadu w czasie wyładowań atmosferycznych wyniesie  lokalnie nawet do 30 mm. Ponadto w Łódzkiem, w Małopolsce, na Śląsku, w Lubuskiem oraz na Warmii i Mazurach przydadzą się parasole, bo popada deszcz. Najwięcej chwil ze słońcem na północy kraju. Im bardziej na wschód, tym chmur będzie przybywać. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. Wartości na termometrach korzystne dla naszego samopoczucia. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Kielcach i w Krakowie do nawet 27 stopni Celsjusza w Białymstoku, Wrocławiu, Poznaniu i w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.


Noc z czwartku na piątek na ogół pochmurna. Jedynie lokalnie pojawią się rozpogodzenia. Spodziewane są też burze. Grzmieć i padać ma zwłaszcza na południowym-wschodzie kraju, gdzie możliwe są ulewy. Prognozowana wysokość opadu podczas burz wyniesie lokalnie nawet do 40 mm. Na termometrach od 11 stopni Celsjusza do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej na terenach podgórskich. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. 

Piątek upłynie pod znakiem aury kapryśnej. Burze spodziewane są głównie w regionach południowo-wschodnich. Mają im towarzyszyć intensywne opady deszczu i porywisty wiatr osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Podczas wyładowań atmosferycznych lokalnie może spaść nawet do 30 mm deszczu. Najbardziej niespokojnie ma być na Podkarpaciu oraz na  Lubelszczyźnie. Niebo nad regionami wschodnimi i centralnymi przykryją gęste chmury. W pasie od Białegostoku po Rzeszów na słońce nie ma co liczyć.  Im bardziej na zachód, tym słoneczniej. Najlepszą pogodą będą cieszyć się mieszkańcy Pomorza. Tam padać nie powinno. W pozostałych regionach przydadzą się parasole. Pokropi w pasie od Szczecina przez Wrocław aż po Kraków, a mocno popada między innymi w Świętokrzyskiem oraz na Mazowszu i Podlasiu. Najchłodniej w Katowicach  - do 21 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - nawet do 28 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W kolejnych dniach pogoda będzie dla nas bardzo łaskawa.  Sobota słoneczna i bardzo ciepła w całym kraju. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. We Wrocławiu ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Katowicach, w Warszawie oraz w Białymstoku - do 26 stopni Celsjusza. Pokropić może jedynie na Lubelszczyźnie. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne - między innymi na Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu, w pozostałych regionach słońce tylko sporadycznie będą przykrywać chmury. Warto zatem zaplanować wypoczynek na świeżym powietrzu.

Równie optymistycznie przedstawiają się też prognozy na niedzielę. Mamy dobre wiadomości między innymi dla miłośników opalania - chwil ze słońcem  nigdzie nie zabraknie, a miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne. Do wypoczynku na świeżym powietrzu będą  skłaniać też temperatury. Najcieplej ma być w Krakowie, Warszawie, Rzeszowie oraz w Bydgoszczy - do 28 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Katowicach oraz w Zielonej Górze i Szczecinie - do 26 stopni Celsjusza. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

 Niestety, prognozy są bezlitosne. Co prawda,  burze pozwolą nam od siebie odpocząć, ale wcale nie na długo. Gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci wyładowań atmosferycznych, ulew i wichur wrócą już w poniedziałek. Co więcej burzowy front obejmie niemal cały kraj. Ostrzeżenie dotyczy południa, centrum, zachodu oraz północy kraju. Spokojnie ma być jedynie w regionach zachodnich. Wartości na termometrach nadal korzystne. Temperatura maksymalna ma się wahać od 25 stopni Celsjusza do 27 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje