Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:19

7:37 15:55

0:062:00

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1005 hPa
 • Wiatr SW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
148% normy
pm 10
117% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Ochłodzi się, miejscami popada śnieg

Prognozy nie pozostawiają żadnych złudzeń. W najbliższych dniach odczujemy mocne uderzenie chłodu. Zimne i z przymrozkami będą zwłaszcza noce. Lokalnie spodziewane są też opady śniegu. Prószyć ma już w najbliższy piątek między innymi w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Dobra wiadomość jest taka, że na chwile ze słońcem również możemy liczyć.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 hPa.

Reklama

Poniedziałek na ogół pochmurny. Przydadzą się też parasole, bo we wszystkich regionach spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo w Tatrach możliwe są opady śniegu i śniegu połączonego z deszczem. Chłodno. Termometry wskażą od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie do 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Wtorek również chłodny i z opadami deszczu. Najpogodniej i najsłoneczniej w regionach północnych. Im bardziej na południe, tym bardziej ponuro. Najbardziej deszczowo na zachodzie, w centrum oraz na południu kraju. Wartości na termometrach spadną. Najchłodniej będzie w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 3 stopni Celsjusza, a najcieplej w Krakowie, Katowicach oraz we  Wrocławiu - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

W środę na niebie pojawi się nieco więcej słońca. Ustąpią też opady deszczu, ale na wysokie wartości na termometrach raczej nie ma co liczyć. W Białymstoku w ciągu dnia ma być zaledwie do 2 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół słaby wiatr.

W czwartek również czeka nas sporo rozpogodzeń oraz chwil ze słońca. Umiarkowane zachmurzenie się utrzyma i padać raczej nie powinno. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek zrobi się zimowo. W Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie spodziewane są opady śniegu. Tutaj zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach przejaśnień znacznie więcej. Nadal chłodno. Termometry wskażą od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do 6 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama