Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:57

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy: Ochłodzenie i opady. Mowa nawet o śniegu

Fatalne wieści od synoptyków. Najbliższe dni upłyną pod znakiem załamania pogody. Odczujemy mocne uderzenie chłodu. W czwartek i w piątek temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Przydadzą się też parasole, bo popada deszcz, a lokalnie nawet śnieg połączony z deszczem. W górach ma prószyć śnieg, pojawią się też przygruntowe przymrozki. Taka niekorzystna tendencja w pogodzie ma utrzymać się co najmniej przez kilka dni.

Załamanie pogody przyniósł front atmosferyczny, pod wpływem którego znajduje się Polska. Do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek przydadzą się parasole, bo we wszystkich regionach kraju spodziewane są opady deszczu. Zachmurzenie wzrośnie do dużego. Słońca będzie jak na lekarstwo. Wartości na termometrach jeszcze korzystne. Najchłodniej będzie w Olsztynie, Gdańsku oraz w Białymstoku - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, ale dość porywisty. W górach i nad morzem powieje mocniej - do 80 km/h.

Reklama

Noc z poniedziałku na wtorek wyraźnie chłodniejsza. Termometry wskażą od 6 st. Celsjusza na północnym-wschodzie do 14 stopni Celsjusza nad morzem. Zachmurzenie duże się utrzyma, popada też deszcz, a w górach sam śnieg. Wiatr na ogół umiarkowany jedynie nad morzem silny.

Wtorek zapowiada się nieco korzystniej, zwłaszcza pod względem ilości deszczu. Opady będą miały głównie charakter przelotny i pojawią się głównie w regionach wschodnich, centralnych i północnych. Im bardziej na zachód, tym pogodniej. Można też liczyć na więcej rozpogodzeń i chwil ze słońcem. Wartości na termometrach jednak spadną. Najchłodniej ma być w Białymstoku, Lublinie i Olsztynie - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a nad morzem silny i porywisty. 

W środę odczujemy jeszcze mocniejsze uderzenie chłodu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach do 11 stopni Celsjusza w Gdańsku. Na słońce nie ma co liczyć. Niebo nad całą Polską zakryją gęste chmury, z których popada deszcz, miejscami intensywny. Powieje na ogół umiarkowany i porywisty wiatr. W górach i nad morzem będzie on przybierał na sile.

W czwartek słońce pojawi się na krańcach zachodnich i północnych Polski. W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma, zwłaszcza w centrum  i na południu kraju. Tam spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem ma padać śnieg połączony z deszczem, a w górach sam śnieg. Wartości na termometrach też mało optymistyczne. W Białymstoku i w Lublinie ma być maksymalnie do 3 stopni Celsjusza. Najcieplej w Szczecinie - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz porywisty wiatr. 

Piątek przyniesie znacznie więcej słońca, ale za to niższe wartości na termometrach. W Lublinie w ciągu dnia ma być 0 stopni Celsjusza. W Szczecinie oraz w Zielonej Górze najcieplej - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Dobra wiadomość jest taka, że opady deszczu ustąpią, ale za to przydadzą się cieplejsze kurtki i swetry. Wiatr na ogół słaby  i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy