Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:23

05:02 20:22

01:00 17:57

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
41% normy
Jutro 22°C 16°C
Piątek 19°C 15°C

Prognozy: Niż Frank nad Polską. Bardzo mocno powieje

Niż Frank oraz napływający do Polski front atmosferyczny wprowadzą niemałe zamieszanie w pogodzie. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed bardzo silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie ma być na Pomorzu, zachodzie oraz w górach. Popada też deszcz, a w górach śnieg. W Tatrach możliwe są zawieje śnieżne. Najbardziej pochmurna i deszczowa ma być niedziela.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który został nazwany przez meteorologów Frankiem. Wraz z frontem atmosferycznym napływać będzie powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1025 hPa i będzie spadać.

Piątek na ogół pogodny i ze sporą ilością przejaśnień oraz chwil ze słońcem. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. Termometry też wskażą optymistyczne wartości. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Krakowie oraz w Katowicach - nawet do 13 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Białymstoku - maksymalnie do 9  stopni Celsjusza. Wiatr będzie przybierał na sile. Bardzo mocno powieje zwłaszcza na wybrzeżu oraz na północnym-zachodzie Polski - nawet do 55 kilometrów na godzinę. W górach może być jeszcze bardziej niebezpiecznie. Wiatr może tam osiągać nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z piątku na sobotę z przelotnymi opadami deszczu i na ogół z dużym zachmurzeniem. Wysoko w górach spodziewane są opady deszczu przechodzące w przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza do 8 stopni Celsjusza. Wiatr będzie się wzmagać do silnego. Na wybrzeżu może osiągać w porywach do 85 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 90 kilometrów na godzinę.

W sobotę przydadzą się parasole, bo popada niemal w całym kraju, poza Zachodnim Pomorzem. Wysoko w górach - w Sudetach i w Tatrach - popada śnieg z deszczem. Czeka nas też ochłodzenie. Najzimniej będzie w Olsztynie - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej w Katowicach oraz w Krakowie i w Rzeszowie - do 10 stopni Celsjusza. Nadal ma bardzo mocno wiać. W górach w porywach nawet do 110 kilometrów, tam możliwe są zawieje śnieżne. Na wybrzeżu też niebezpiecznie. Wiatr będzie osiągał w porywach do 85 kilometrów na godzinę w pozostałych regionach od 55 do 75 kilometrów na godzinę.

Prognozy na niedzielę są fatalne. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz, na ogół intensywny. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Dominować będzie zachmurzenie duże.  Wartości na termometrach też mało optymistyczne. Najzimniej będzie w Warszawie, Łodzi i w Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół porywisty.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy