Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:42

07:28 15:24

21:04 12:39

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr SE 24 km/h
68
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
191% normy
pm 10
150% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 4°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Niż Frank nad Polską. Bardzo mocno powieje

Niż Frank oraz napływający do Polski front atmosferyczny wprowadzą niemałe zamieszanie w pogodzie. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed bardzo silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. Najbardziej niebezpiecznie ma być na Pomorzu, zachodzie oraz w górach. Popada też deszcz, a w górach śnieg. W Tatrach możliwe są zawieje śnieżne. Najbardziej pochmurna i deszczowa ma być niedziela.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który został nazwany przez meteorologów Frankiem. Wraz z frontem atmosferycznym napływać będzie powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1025 hPa i będzie spadać.

Reklama

Piątek na ogół pogodny i ze sporą ilością przejaśnień oraz chwil ze słońcem. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. Termometry też wskażą optymistyczne wartości. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Krakowie oraz w Katowicach - nawet do 13 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Białymstoku - maksymalnie do 9  stopni Celsjusza. Wiatr będzie przybierał na sile. Bardzo mocno powieje zwłaszcza na wybrzeżu oraz na północnym-zachodzie Polski - nawet do 55 kilometrów na godzinę. W górach może być jeszcze bardziej niebezpiecznie. Wiatr może tam osiągać nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Noc z piątku na sobotę z przelotnymi opadami deszczu i na ogół z dużym zachmurzeniem. Wysoko w górach spodziewane są opady deszczu przechodzące w przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza do 8 stopni Celsjusza. Wiatr będzie się wzmagać do silnego. Na wybrzeżu może osiągać w porywach do 85 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 90 kilometrów na godzinę.

W sobotę przydadzą się parasole, bo popada niemal w całym kraju, poza Zachodnim Pomorzem. Wysoko w górach - w Sudetach i w Tatrach - popada śnieg z deszczem. Czeka nas też ochłodzenie. Najzimniej będzie w Olsztynie - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej w Katowicach oraz w Krakowie i w Rzeszowie - do 10 stopni Celsjusza. Nadal ma bardzo mocno wiać. W górach w porywach nawet do 110 kilometrów, tam możliwe są zawieje śnieżne. Na wybrzeżu też niebezpiecznie. Wiatr będzie osiągał w porywach do 85 kilometrów na godzinę w pozostałych regionach od 55 do 75 kilometrów na godzinę.

Prognozy na niedzielę są fatalne. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz, na ogół intensywny. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Dominować będzie zachmurzenie duże.  Wartości na termometrach też mało optymistyczne. Najzimniej będzie w Warszawie, Łodzi i w Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół porywisty.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama