Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:02

7:02 15:40

14:121:00

1°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr NW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

76
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
226% normy
pm 10
182% normy
Jutro 2°C -2°C
Wtorek 1°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Nawet do 22 st. C. Tak ciepło jeszcze w tym roku nie było

Wymarzony początek astronomicznej wiosny w Polsce. Temperatury mocno poszybują w górę. W piątek we Wrocławiu ma być nawet do 22 stopni Celsjusza. Poczujemy zatem namiastkę lata. Słońca również nie zabraknie. Chmury napłyną nad Polskę dopiero w niedzielę. Przydadzą się też parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal wszędzie. Przyszły tydzień przyniesie lekkie ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie spadać.

Reklama

 Jak wynika z najnowszych prognoz, w piątek termometry wskażą bardzo wysokie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza.  Tak ciepło jeszcze w tym roku nie było! Co więcej, słońca również nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe. Padać nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół umiarkowany, a w górach i na wybrzeżu silny. W porywach może osiągać nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Noc z piątku na sobotę na ogół z małym zachmurzeniem. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 st.  do  9 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, a w górach silny. W porywach może osiągać nawet do 60 km/h na godzinę. 

W sobotę wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 st. Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie w województwach lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz pomorskim. Tam też spodziewane są głównie przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach słońca nie zabraknie, a zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. 

Warto wykorzystać dwa dni korzystną, słoneczną i bardzo ciepłą aurą. W niedzielę czekają nas zmiany. Nad Polskę napłyną chmury, z których popada deszcz. Korzystna na ogól słoneczna i bezdeszczowa aura utrzyma się jedynie w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Przydadzą się też parasole. Dobra wiadomość jest taka, że nadal będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 19 st. C w Rzeszowie. 

Początek przyszłego tygodnia przyniesie sporą ilość deszczu i duże zachmurzenie. W poniedziałek temperatury będą się wahać od 8 st. C w Gdańsku do nawet 16 st. C Krakowie. Na słońce raczej nie ma co liczyć. 

Wtorek zapowiada się bardzo podobnie. Niebo nad Polską na ogół zdominują chmury. Na chwile ze słońcem można liczyć jedynie w regionach północnych. Im bardziej na południe, tym więcej chmur i deszczu. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Szczecinie do 17 st. Celsjusza w Rzeszowie. 

W środę czeka nas poprawa pogody. Opady deszczu utrzymają się jedynie w Małopolsce, na Śląsku oraz na Podkarpaciu, w pozostałych regionach słońca znacznie więcej i zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatury będą się wahać od 11 st. Celsjusza w Szczecinie do nawet 17 st. w Rzeszowie.

W kolejnych dniach będzie już tylko lepiej. Co prawda, jeszcze w czwartek sporadyczne opady deszczu się pojawią. Głównie na Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce. Ale w pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Ciepło. Temperatury będą się wahać od 11 st. Celsjusza w Szczecinie do nawet 17 st. w Rzeszowie.

Przyszły weekend też zapowiada się bardzo optymistycznie.Marzec pożegna się z nami fantastyczną pogodą. Padać raczej nie powinno. Chwil ze słońcem nie zabraknie, a wartości na termometrach prawdziwie wiosenne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. Celsjusza do nawet 16 st. Celsjusza.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | ciepło | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje