Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:02

6:24 18:32

18:224:04

13°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr SW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
28% normy
Jutro 13°C 4°C
Wtorek 13°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Najpierw sporo deszczu. W weekend ocieplenie, nawet do 16 st. C

Pogoda w najbliższych dniach będzie kapryśna i dynamiczna. Dużo chmur, mało słońca, przejaśnienia tylko sporadyczne, opady deszczu, a lokalnie możliwe burze - takie są prognozy na poniedziałek. Wtorek przyniesie z kolei ochłodzenie; na Pomorzu Gdańskim możliwe są nawet opady deszczu ze śniegiem. Odrobinę lepszej aury można spodziewać się dopiero w środę. Przełom w pogodzie przewidywany jest w weekend. Prognozy na sobotę i niedzielę są imponujące.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, pozostajemy w strefie falującego frontu atmosferycznego.  Z zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1002 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Poniedziałek w całym kraju z dużym zachmurzeniem. Jedynie miejscami możliwe są sporadyczne przejaśnienia, głównie na Lubelszczyźnie oraz na Podlasiu. Przydadzą się też parasole. Deszcz, lokalnie intensywny, spodziewany jest w całym kraju. Dodatkowo na Lubelszczyźnie możliwe są burze. Stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 18 st. C w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek przyniesie jeszcze wyraźniejsze ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. Celsjusza w Gdańsku  do 11 st. Celsjusza w Białymstoku. Zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Śląsku oraz w Małopolsce. Opady deszczu, lokalnie intensywne, spodziewane są w całym kraju. Dodatkowo na Pomorzu Gdańskim popada deszcz połączony ze śniegiem. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Poprawy pogody można spodziewać się dopiero w środę. Opady deszczu mają ustąpić i zrobi się nieco cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 12 st. Celsjusza we Wrocławiu. W pasie od Szczecina przez Wrocław i Kraków aż po Rzeszów sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. W pozostałych regionach utrzyma się duże zachmurzenie. Pokropić może jedynie na Podlasiu.

Czwartek ponownie przyniesie dużą ilość chmur, które zagoszczą nad Polską na dłużej. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na Dolnym Śląsku. W Lubuskiem, na Zachodnim Pomorzu, w Wielkopolsce, na Podlasiu oraz na Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach utrzyma się duże zachmurzenie. Dodatkowo na Mazowszu oraz na Lubelszczyźnie spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 10 st. C. w Kielcach do 13 st. Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku.

W piątek korzystna aura ze sporą ilością słońca spodziewana jest na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma. Spodziewane są też opady deszczu, lokalnie intensywne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Krakowie do 14 st. Celsjusza w Łodzi.

Prognozy na sobotę i niedzielę są fantastyczne. Opady deszczu ustąpią, a chwil ze słońcem - od Bałtyku aż po Tatry - będzie mnóstwo. Zachmurzenie na ogół umiarkowane oraz małe. Wartości na termometrach bardzo korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Gdańsku do 14 st. C w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu.

Niedziela również zapowiada się świetnie. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe, a wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 st. Celsjusza w Zielonej Górze. Padać nigdzie nie powinno. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje