Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:57

7:15 17:25

17:285:15

8°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 997 hPa
 • Wiatr W 22 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

29
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
69% normy
pm 10
46% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Najpierw nawet do 22 st. Celsjusza. Potem zmiana pogody

Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznej aury. Chwil ze słońcem nie zabraknie, ale spodziewane są też opady deszczu. Wartości na termometrach aż do wtorku będą sukcesywnie rosły. Będzie nawet do 21, 22 stopni Celsjusza. W środę spodziewane jest załamnie pogody. Wyraźne się ochłodzi i niemal w całym kraju popada deszcz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, nadal napływa suche arktyczno- kontynentalne powietrze. Jedynie regiony południowo zachodnie pozostaną pod wpływem napływającego wraz z frontem cieplejszego powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1020 hPa i będzie spadać.

Reklama

W niedzielę na południu oraz na zachodzie kraju pogoda zacznie się zmieniać. Zachmurzenie wzrośnie tam do dużego, a miejscami - na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce - spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. W pozostałych regionach znacznie pogodniej. Zachmurzenie umiarkowane się utrzyma i można liczyć na chwile ze słońcem. Dobra wiadomość jest taka, że wartości na termometrach wzrosną w całym kraju. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 18 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W poniedziałek sytuacja się odwróci. Dużo słońca i pogodnego nieba spodziewane jest w regionach południowych oraz centralnych kraju. Z kolei na zachodzie oraz na północy chmury wygrają ze słońcem. Miejscami - głównie na Pomorzu Gdańskim oraz Warmii i Mazurach - spodziewane są opady deszczu. Wartości na termometrach będą sukcesywnie rosły. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek jeszcze cieplej. Temperatury będą się wahać od 15 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Krakowie, w Katowicach oraz w Rzeszowie. Pogoda będzie jednak kapryśna. Najwięcej słońca na krańcach południowych oraz zachodnich. Im bardziej na północ, tym chmur ma być więcej. Tam też spodziewane są lokalne opady deszczu.

W środę spodziewane jest załamanie pogody. Nad Polskę nadciągną chmury, z których niemal we wszystkich regionach popada deszcz. Na słońce nie ma co liczyć. Wyraźne się też ochłodzi. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do 11 stopni Celsjusza w Rzeszowie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje