Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:35

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy: Najpierw do 15 st. C, w weekend załamanie pogody

Pogoda w najbliższych dniach będzie nas rozpieszczać. Słońca nigdzie nie zabraknie, a na termometrach zobaczymy nawet do 15 st. Celsjusza. Taka korzystna wiosenna tendencja w pogodzie ma się utrzymać co najmniej do czwartku. Weekend przyniesie załamanie aury. Nad Polskę nadciągną chmury, popada deszcz, miejscami poprószy śnieg i wyraźnie się ochłodzi.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze polarno-kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1040 hPa i będzie się wahać. 

Poniedziałek do końca dnia w całym kraju słoneczny i ciepły. Najwyższe wartości wskażą termometry we Wrocławiu - nawet do 14 st. Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie i w Gdańsku - maksymalnie do 9 st. Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno, utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Noc z poniedziałku na wtorek z małym zachmurzeniem. Miejscami widzialność będą utrudniać mgły. W dolinach karpackich najchłodniej - tam spodziewane są przymrozki sięgające minus 3 st. Celsjusza. W pozostałych regionach wartości na termometrach na plusie, sięgające maksymalnie 4 st. Celsjusza.

Reklama

Prognozy na wtorek są wyśmienite. Niebo nad Polską - od Bałtyku aż po Tatry -  ma być niemal bezchmurne. Wzrosną też wartości na termometrach. Wzorem dni ubiegłych najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, gdzie na termometrach zobaczymy nawet do 15 st. C. Najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 10 st. Celsjusza. Deszcz nigdzie nie jest spodziewany. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Środa nadal ciepła i słoneczna. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na zachodzie Polski, w pozostałych regionach dominować będzie małe zachmurzenie. Najcieplej nadal na zachodzie Polski - we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze ma być do 13 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Lublinie oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Padać nadal nigdzie nie powinno. Wiatr słaby i umiarkowany.

W czwartek korzystna aura z dużą ilością słońca ma się utrzymać. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych regionach bardzo słonecznie. Wartości na termometrach nadal wysokie. Najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


W piątek chmur nad Polską znacznie więcej, ale można liczyć także na przejaśnienia i chwile ze słońce. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu, w pozostałych regionach utrzyma się umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza w Gdańsku do 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę czeka nas załamanie pogody. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada. Deszcz lokalnie - głównie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, jak i w Lubuskiem - ma być intensywny. Najpogodniej w Małopolsce - tam można liczyć na przejaśnienia i chwile ze słońcem. Chłodniej. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 4 st. Celsjusza w Gdańsku do 11 st. Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela bardzo ponura w całym kraju. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. We wszystkich regionach Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz. Co więcej, na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim i w Podlaskiem ma prószyć śnieg. Odczujemy też mocne uderzenie chłodu. W Białymstoku oraz w Olsztynie termometry wskażą zaledwie 2 st. Celsjusza. Najcieplej ma być w Rzeszowie oraz we Wrocławiu - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Powieje też silniejszy wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama