Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:15

5:23 19:57

12:4522:58

26°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 25°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr SE 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
20% normy
Jutro 28°C 16°C
Niedziela 27°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Najpierw do 15 st. C, w weekend załamanie pogody

Pogoda w najbliższych dniach będzie nas rozpieszczać. Słońca nigdzie nie zabraknie, a na termometrach zobaczymy nawet do 15 st. Celsjusza. Taka korzystna wiosenna tendencja w pogodzie ma się utrzymać co najmniej do czwartku. Weekend przyniesie załamanie aury. Nad Polskę nadciągną chmury, popada deszcz, miejscami poprószy śnieg i wyraźnie się ochłodzi.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze polarno-kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1040 hPa i będzie się wahać. 

Reklama

Poniedziałek do końca dnia w całym kraju słoneczny i ciepły. Najwyższe wartości wskażą termometry we Wrocławiu - nawet do 14 st. Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie i w Gdańsku - maksymalnie do 9 st. Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno, utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Noc z poniedziałku na wtorek z małym zachmurzeniem. Miejscami widzialność będą utrudniać mgły. W dolinach karpackich najchłodniej - tam spodziewane są przymrozki sięgające minus 3 st. Celsjusza. W pozostałych regionach wartości na termometrach na plusie, sięgające maksymalnie 4 st. Celsjusza.

Prognozy na wtorek są wyśmienite. Niebo nad Polską - od Bałtyku aż po Tatry -  ma być niemal bezchmurne. Wzrosną też wartości na termometrach. Wzorem dni ubiegłych najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, gdzie na termometrach zobaczymy nawet do 15 st. C. Najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 10 st. Celsjusza. Deszcz nigdzie nie jest spodziewany. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Środa nadal ciepła i słoneczna. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na zachodzie Polski, w pozostałych regionach dominować będzie małe zachmurzenie. Najcieplej nadal na zachodzie Polski - we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze ma być do 13 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Lublinie oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Padać nadal nigdzie nie powinno. Wiatr słaby i umiarkowany.

W czwartek korzystna aura z dużą ilością słońca ma się utrzymać. Nieco więcej chmur pojawi się jedynie na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych regionach bardzo słonecznie. Wartości na termometrach nadal wysokie. Najchłodniej w Lublinie - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


W piątek chmur nad Polską znacznie więcej, ale można liczyć także na przejaśnienia i chwile ze słońce. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu, w pozostałych regionach utrzyma się umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza w Gdańsku do 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę czeka nas załamanie pogody. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada. Deszcz lokalnie - głównie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, jak i w Lubuskiem - ma być intensywny. Najpogodniej w Małopolsce - tam można liczyć na przejaśnienia i chwile ze słońcem. Chłodniej. Na termometrach zobaczymy od zaledwie 4 st. Celsjusza w Gdańsku do 11 st. Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela bardzo ponura w całym kraju. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. We wszystkich regionach Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz. Co więcej, na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim i w Podlaskiem ma prószyć śnieg. Odczujemy też mocne uderzenie chłodu. W Białymstoku oraz w Olsztynie termometry wskażą zaledwie 2 st. Celsjusza. Najcieplej ma być w Rzeszowie oraz we Wrocławiu - maksymalnie do 8 st. Celsjusza. Powieje też silniejszy wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje