Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:13

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
30% normy
Jutro 21°C 14°C
Czwartek 21°C 15°C

Prognozy: Najpierw burze i deszcz, potem 23 st. C

Nadchodzące dni przyniosą w Polsce aurę kapryśną i dynamiczną. Popada deszcz, miejscami zagrzmi i nieco się ochłodzi. Najbardziej niespokojnie będzie na południu kraju. Wyraźną poprawę pogody przyniesie dopiero środa, a w czwartek znów poczujemy przedsmak lata. Temperatura wzrośnie nawet do 23 st. Celsjusza.

Sprawcą zamiesza w pogodzie jest front atmosferyczny, który napływa do Polski. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę chmur będzie przybywać, ale pojawią się też przejaśnienia i chwile ze słońcem. Na Podlasiu oraz w Świętokrzyskiem i na Śląsku popada deszcz, a nad Małopolską, Podkarpaciem i Lubelszczyzną w godzinach popołudniowych przejdą burze. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza w Gdańsku do 15 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany, a na Pomorzu silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Reklama

W poniedziałek czeka nas załamanie pogody. Chmury szczelnie przykryją niebo i we wszystkich regionach popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu kraju. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć.  Termometry wskażą też niższe wartości. Najchłodniej będzie w Gdańsku oraz w Olsztynie - do 8 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie - nawet do 16 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. W górach powieje jeszcze silnej - nawet do 90 kilometrów na godzinę.

We wtorek pogoda zacznie się stopniowo poprawiać. Pojawi się znacznie więcej chwil ze słońcem, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Opady deszczu - głównie o charakterze przelotnym - utrzymają się jedynie na południu oraz wschodzie i miejscami w centrum Polski. Termometry wskażą od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Środa  ze sporą ilością słońca  w całym kraju. Wartości na termometrach poszybują w górę. We Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Szczecinie ma być nawet do 19 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku, Lublinie oraz w Kielcach - do 12 stopni Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W czwartek pogoda miło nas zaskoczy. Znów poczujemy przedsmak lata, bo wartości na termometrach wzrosną nawet do 23 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu. Nieco chłodniej w Białymstoku - 16 stopni Celsjusza. Słońca od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo, padać nigdzie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy