Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:54

5:29 19:48

16:561:00

16°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr W 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
29% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Najpierw burze i deszcz, potem 23 st. C

Nadchodzące dni przyniosą w Polsce aurę kapryśną i dynamiczną. Popada deszcz, miejscami zagrzmi i nieco się ochłodzi. Najbardziej niespokojnie będzie na południu kraju. Wyraźną poprawę pogody przyniesie dopiero środa, a w czwartek znów poczujemy przedsmak lata. Temperatura wzrośnie nawet do 23 st. Celsjusza.

Sprawcą zamiesza w pogodzie jest front atmosferyczny, który napływa do Polski. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W niedzielę chmur będzie przybywać, ale pojawią się też przejaśnienia i chwile ze słońcem. Na Podlasiu oraz w Świętokrzyskiem i na Śląsku popada deszcz, a nad Małopolską, Podkarpaciem i Lubelszczyzną w godzinach popołudniowych przejdą burze. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 11 stopni Celsjusza w Gdańsku do 15 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany, a na Pomorzu silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek czeka nas załamanie pogody. Chmury szczelnie przykryją niebo i we wszystkich regionach popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu kraju. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć.  Termometry wskażą też niższe wartości. Najchłodniej będzie w Gdańsku oraz w Olsztynie - do 8 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie - nawet do 16 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. W górach powieje jeszcze silnej - nawet do 90 kilometrów na godzinę.

We wtorek pogoda zacznie się stopniowo poprawiać. Pojawi się znacznie więcej chwil ze słońcem, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Opady deszczu - głównie o charakterze przelotnym - utrzymają się jedynie na południu oraz wschodzie i miejscami w centrum Polski. Termometry wskażą od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Środa  ze sporą ilością słońca  w całym kraju. Wartości na termometrach poszybują w górę. We Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Szczecinie ma być nawet do 19 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Białymstoku, Lublinie oraz w Kielcach - do 12 stopni Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W czwartek pogoda miło nas zaskoczy. Znów poczujemy przedsmak lata, bo wartości na termometrach wzrosną nawet do 23 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu. Nieco chłodniej w Białymstoku - 16 stopni Celsjusza. Słońca od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo, padać nigdzie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama