Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:19

04:55 20:28

23:29 13:23

26°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr WSW 18 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 24°C 15°C
Poniedziałek 20°C 13°C

Prognozy: Nadciągają upały, a wraz z nimi burze. Lokalnie gwałtowne

Coraz więcej słońca i coraz cieplej - do Polski zbliżają się upały. Termometry mają wskazywać nawet do 30 stopni Celsjusza. Bardzo słoneczna aura utrzyma się co najmniej do piątku. Opady deszczu, na szczęście głównie o charakterze przelotnym, spodziewane są dopiero w sobotę. Synoptycy ostrzegają jednak, że wraz z upałami nad Polskę nadciągną również burze, lokalnie gwałtowne i połączone z gradobiciami oraz silnym i porywistym wiatrem.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepłe i suche powietrze kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa  i będzie spadać. 

Czwartek powita nas bardzo słoneczną aurą. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Padać raczej nigdzie nie powinno, za to słońca  - od Bałtyku aż po Tatry  - będzie mnóstwo. Na termometrach bardzo wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 30 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z czwartku na piątek pogodna i z małym zachmurzeniem. Temperatura będzie się wahać od 13 stopni Celsjusza do 16 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Piątek również upłynie pod znakiem upałów. Temperatura będzie się wahać  od 27 stopni Celsjusza do nawet 30 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być w Kielcach, Zielonej Górze  i w  Gdańsku - do 27 stopni Celsjusza, a najcieplej w Bydgoszczy i w Poznaniu - nawet do 30 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie, a deszcz spodziewany jest głównie na Zachodnim Pomorzu. W godzinach popołudniowych nad Polską przejdą burze, lokalnie gwałtowne i połączone z gradobiciami.  Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sobota przyniesie już znacznie bardziej zróżnicowaną pogodę. Słoneczna i na ogół bezdeszczowa aura utrzyma się w Polsce północno-wschodniej, wschodniej oraz centralnej. W pozostałych regionach spodziewane są opady. Najbardziej deszczowo ma być w pasie od Szczecina przez Poznań, Wrocław, Katowice aż po Kraków. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego i nieco się ochłodzi. Temperatura będzie się wahać od 21 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 29 stopni Celsjusza w Łodzi, Warszawie i w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie miejscami silny i porywisty. 

Niedziela upłynie pod znakiem aury dynamicznej. Słońca nie zabraknie, ale spodziewane są też opady deszczu oraz gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci burz. Zagrzmi między innymi na Mazowszu oraz na Podkarpaciu,  a najsilniejsze opady deszczu spodziewane są na Kujawach oraz Pomorzu, tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach przejaśnień i rozpogodzeń znacznie więcej i chwil ze słońcem nie zabraknie. Nadal bardzo ciepło, a miejscami wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 30 stopni w Lublinie w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje