Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:20

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
58% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Nadciąga zima. Ochłodzi się i sypnie śniegiem

Szykują się duże zmiany w pogodzie. Już na początku przyszłego tygodnia zrobi się zimowo. W wielu regionach sypnie śniegiem. Poza tym odczujemy mocne uderzenie chłodu. W niektórych regionach temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 0 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, napływa do nas coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1022 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Piątek w całym kraju na ogół ponury i mglisty. Dominować będzie zachmurzenie duże, w wielu regionach popada deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że na termometrach zobaczymy umiarkowane, ale wciąć dodatnie wartości. Zdecydowanie najchłodniej będzie w Białymstoku oraz w Lublinie - maksymalnie do 4 stopni Celsjusza, z kolei najcieplej będzie w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

W sobotę chwil ze słońcem ma być znacznie więcej. Zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wartości na termometrach zróżnicowane - maksymalnie wskażą od 4 stopni Celsjusza w Warszawie do nawet 8 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz w Gdańsku. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Niedziela również przyniesie całkiem przyjemną i na ogół słoneczną aurę, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a do dużego wzrośnie głównie na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach. Tam też popada śnieg połączony z deszczem. Wartości na termometrach nadal na plusie. Maksymalnie termometry wskażą od 4 stopni Celsjusza w Kielcach i w Lublinie do nawet 6 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W poniedziałek czeka nas wyraźne ochłodzenie. Termometry wskażą maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Z kolei w Białymstoku, gdzie będzie najchłodniej, na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 stopni Celsjusza. Co prawda na chwile ze słońcem można liczyć w każdym regionie, ale lokalnie - przede wszystkim na Lubelszczyźnie, Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach - popada śnieg. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

We wtorek również zrobi się zimowo. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz na Warmii i Mazurach popada śnieg. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego, w pozostałych regionach można liczyć na chwile ze słońcem, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Wyraźnie chłodniej - na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu termometry wskażą zaledwie 0 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne