Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:54

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
70% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy: Nadciąga ochłodzenie, miejscami zagrzmi i popada

​Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na południu i wschodzie kraju burze, a na wybrzeżu silny wiatr osiągający w porywach nawet do 70 km/h - takie są prognozy na najbliższe dni. Napływające do kraju powietrze polarno-morskie przyniesie ochłodzenie. W środę w Katowicach temperatura nie przekroczy 18 stopni Celsjusza. Noce będą jeszcze zimniejsze.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie się wahać. 

Noc z wtorku na środę z dużym zachmurzeniem, miejscami spodziewane są opady deszczu, a na wschodzie kraju burze. Widzialność będą też utrudniać gęste mgły. Chłodno. Na termometrach maksymalnie od 9 stopni Celsjusza do 13 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu silny.

Środa przyniesie ochłodzenie. W Katowicach termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 18 stopni Celsjusza. Najcieplej w Rzeszowie - nawet do 23 stopni Celsjusza. Słońca sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na południu oraz wschodzie kraju prognozowane są też lokalne burze połączone z intensywniejszymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem. Zagrzmi między innymi na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Na Zachodnim Pomorzu popada deszcz. W pozostałych regionach pogodnie. Synoptycy nadal ostrzegają przed porywistym wiatrem na wybrzeżu, który może osiągać w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Reklama

Czwartek najchłodniejszy na południu kraju. W Krakowie, Katowicach oraz w Kielcach termometry wskażą zaledwie 17 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być we Wrocławiu  - maksymalnie do 21 stopni Celsjusza. Poza tym na ogół słonecznie. Popada - i to głównie przelotnie -  na Pomorzu Gdańskim. Dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku, w Świętokrzyskiem oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spodziewane są też burze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny. 

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama