Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:53

5:29 19:48

16:561:00

16°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr W 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
29% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na weekend. Niedziela przyniesie zmiany w pogodzie

Zachmurzenie umiarkowane, sporo chwil ze słońcem, opady deszczu jedynie przelotne, silny wiatr osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę i temperatura maksymalna do 6 st. C - takie są prognozy na piątek. Sobota zapowiada się jeszcze korzystniej. Wartości na termometrach poszybują w górę. We Wrocławiu ma być nawet do 9 st. C! W niedzielę nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Ale już w poniedziałek ma wrócić do nas słońce.

W Zakopanem zakwitły bazie, mieszkańcy Podkarpacia widzieli bociana. Aura w Polsce zaskakuje i zaskakiwać nie przestanie.

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje niż, powoli nasuwa się układ frontów atmosferycznych. Do kraju napływa coraz cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie na północy wzrastające do dużego. Najwięcej przejaśnień i chwil ze słońcem w regionach południowych. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Pomorza Gdańskiego praz Pomorza Zachodniego. Z kolei na Podlasiu możliwe są opady deszczu połączonego ze śniegiem . Na termometrach wartości korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, ale porywisty; w górach zaś silny. Wiejący w Tatrach halny może osiągać w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Noc z piątku na sobotę na ogół pochmurna, ale z przejaśnieniami. Lokalnie popada deszcz. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed opadami deszczu marznącego powodującego gołoledź. Termometry będą wskazywać od minus 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu do  nawet 3 stopni Celsjusza w pozostałych regionach. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, ale porywisty.

Sobota zapowiada się bardzo korzystnie. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Od Bałtyku aż po Tatry bardzo dużo chwil ze słońcem. Co więcej wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. Biegunem ciepła będzie Wrocław, gdzie termometry wskażą nawet do 9 stopni Celsjusza! W pozostałych regionach temperatura będzie się wahać od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Katowicach. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.

Niedziela przyniesie zmiany w pogodzie. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach dzień zapowiada się bardzo ponuro i wilgotno. Najbardziej deszczowo ma być na Śląsku, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, na Pomorzu Gdańskim oraz na Kujawach. Dobra wiadomość jest taka, że termometry mają nadal wskazywać bardzo korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany.

W poniedziałek do Polski ma powrócić korzystna aura z małym zachmurzeniem i bardzo dużo ilością słońca. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 7 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.  

Dni z dobrą aurą warto wykorzystać. Od wtorku nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Słońca do piątku włącznie będzie jak na lekarstwo. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | Zakopane | zima

Reklama

Reklama

Reklama