Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:44

5:32 17:54

8:521:00

3°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1006 hPa
 • Wiatr E 6 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  5
  Średnie

  Warunki atmosferyczne stwarzają średnie ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

92
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Mocno zanieczyszczone
pm 2.5
372% normy
pm 10
290% normy
Jutro 8°C -3°C
Niedziela 10°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na weekend: Nawet do 12 st. C. Deszczowa tylko sobota

Prognozy na piątek są bardzo optymistyczne. Słońca będzie sporo, a wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. We Wrocławiu ma być nawet do 12 stopni Celsjusza! W sobotę aura zacznie kaprysić i nad Polskę nadciągną chmury, z których lokalnie popada deszcz. Na szczęście, będzie to tylko krótkotrwałe załamanie aury. W niedzielę nad większością regionów znowu zaświeci słońca. Początek tygodnia również zapowiada się bardzo korzystnie. Zamiast zimy zagości u nas wiosna.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, z zachodu na wschód przemieszcza się front okluzji. Do kraju zacznie napływać nieco chłodniejsza polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie wynosi  999 hPa i będzie się wahać. 

Reklama

Początek weekendu zapowiada się korzystnie. W piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Do dużego wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz w województwie lubuskim. Tam też spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Wartości na termometrach wyjątkowo korzystne. Biegunem ciepła będzie Wrocław. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W sobotę czeka nas załamanie pogody, na szczęście  krótkotrwałe. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz. Najintensywniej padać ma na Podkarpaciu. Zachmurzenie na ogół ma być duże, a miejscami całkowite. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim, w Wielkopolsce i  w Lubuskiem. Wartości na termometrach nieco niższe w piątek. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Olsztynie do 8 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Zła passa w pogodzie zakończy się już w niedzielę. Nad Polską znowu zaświeci słońce, a opady deszczu ustąpią. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podkarpaciu. W pozostałych regionach przejaśnień będzie mnóstwo. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Co więcej,  to nie koniec dobrych pogodowych wieści. Ostatni tydzień lutego upłynie pod znakiem bardzo wysokich - zwłaszcza jak na luty - wartości. Temperatura będzie wahać się na ogół od 6 stopni Celsjusza do nawet 12 stopni Celsjusza. O śniegu i mrozie nawet nie ma mowy. Za to słońca i przejaśnień będzie mnóstwo. Jednym słowem wiosna! Wiosna w lutym...


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | chmury

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL