Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:54

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
36% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Prognozy na weekend: Mocno powieje i popada

Duże zachmurzenie, niższe temperatury, opady deszczu połączonego ze śniegiem i samego deszczu, silny wiatr osiągający w porywach nawet do 90 km/h i sztorm na Bałtyku - prognozy na dwa najbliższe dni są bardzo niekorzystne. Sobota i niedziela przyniosą załamanie pogody w całej Polsce. Na słońce raczej nie ma co liczyć. Ochłodzenie odczujemy zwłaszcza w niedzielę. Początek przyszłego tygodnia również upłynie pod znakiem deszczu.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Atlantyku, nadal napływa polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1021 hPa i będzie szybko spadać.

Piątek do końca dnia słoneczny i ciepły, jednak już w nocy z piątku na sobotę pogoda zacznie się zmieniać. Zachmurzenie wzrośnie do dużego, spodziewane są też opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od minus 2 st. Celsjusza do plus 5 st. Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany i silny. Na zachodzie, północy oraz w centrum może osiągać  w porywach nawet do 80 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h.

Reklama

Sobota zapowiada się bardzo ponuro. Zachmurzenie wzrośnie do dużego, spodziewane są też opady deszczu, lokalnie bardzo intensywne. W górach opady deszczu połączonego ze śniegiem mogą przechodzić w opady samego śniegu. Słońca jak na lekarstwo. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na Zachodnim Pomorzu. Wzrośnie też siła wiatru. Na północy może on osiągać w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. Chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Olsztynie i w Gdańsku do 10 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

Prognozy na niedzielę są jeszcze mniej korzystne. Zachmurzenie będzie na ogół duże, a miejscami wręcz całkowite. Niewielkie przejaśnienia spodziewane są jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz w Gdańsku. W pozostałych regionach na słońce nie ma co liczyć. W całym kraju spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz w Świętokrzyskiem ma padać deszcz połączony ze śniegiem, a w górach sam śnieg. Wartości na termometrach jeszcze niższe. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 9 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół umiarkowany oraz silny.

Poniedziałek nadal na ogół pochmurny oraz deszczowy, ale przejaśnień ma być już więcej, zwłaszcza na Podlasiu, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem oraz na krańcach zachodnich. Wartości na termometrach wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Olsztynie do 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek bardzo ponury w całym kraju. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, lokalnie - głównie na północy - możliwe są  opady deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 12 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Środa zapowiada się już znacznie bardziej optymistycznie. Duże zachmurzenie oraz opady deszczu spodziewane są jedynie w regionach północnych. W centrum, na zachodzie oraz na południu rozpogodzeń, przejaśnień i chwil ze słońcem ma być sporo.  Wzrosną wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 14 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje