Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:47

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
36% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Prognozy na weekend i początek przyszłego tygodnia

Przed nami co najmniej kilka dni ze sporą ilością opadów deszczu. Synoptycy ostrzegają również przed lokalnymi burzami, które miejscami mogą być połączone z gradobiciami. Dobra wiadomość jest taka, że będzie stosunkowo ciepło. W najbliższy piątek termometry mają wskazywać nawet do 23 st. C. Kolejne dni weekendu również upłyną pod znakiem opadów, ale o ile w sobotę można liczyć na chwile ze słońcem, to w niedzielę zachmurzenie niemal w całym kraju wzrośnie do dużego. Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się ponuro.


Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1012 hPa i będzie się wahać.

Czwartek upłynie pod znakiem dużego i umiarkowanego zachmurzenia. Przydadzą się też parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal w całym kraju, poza Dolnym Śląskiem oraz Wielkopolską. Dodatkowo synoptycy ostrzegają przed lokalnymi burzami, które miejscami mogą być połączone z gradobiciami.  Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza do 20 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę.

Reklama

Piątek ze zdecydowanie większą ilością słońca, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Dodatkowo na południu kraju opady deszczu mają ustąpić, w pozostałych regionach nadal przydadzą się parasole. Wartości na termometrach wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota również ze sporą ilością deszczu, na szczęście na chwile ze słońcem również możemy liczyć. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie  na Podlasiu oraz na Podkarpaciu. Nadal stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela bardzo pochmurna i deszczowa. Na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Padać nie powinno jedynie na Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu, w pozostałych regionach deszczowo. Dobra wiadomość jest taka, że na termometrach utrzymają się korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 24 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Z obecnych prognoz wynika, że przyszły tydzień ma przynieść ochłodzenie. W poniedziałek przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Katowicach do 17 stopni Celsjusza w Białymstoku. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na zachodnim Pomorzu oraz na Warmii i  Mazurach.  W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Przydadzą się też parasole. Najwięcej deszczu spodziewane jest na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek na poprawę pogody nie ma co liczyć. Nadal ma być pochmurno oraz deszczowo. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od stopni Celsjusza w Katowicach do 18 stopni Celsjusza w Lublinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy