Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:58

07:10 17:31

17:45 06:35

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
72% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 5°C

Prognozy: Na razie słonecznie i ciepło. Od poniedziałku ochłodzenie

Wiosna nas rozpieszcza. Wartości na termometrach mocno poszybowały w górę, nawet do 21 st. Celsjusza. Tak ciepło jeszcze w tym roku nie było. A co czeka nas w kolejnych dniach? Jak wynika z prognoz, pogoda będzie znacznie bardziej dynamiczna i kapryśna. Pojawią się opady deszczu, a w przyszłym tygodniu czeka nas ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa ciepłe powietrze. Nad północny zachód napłynie chłodny front atmosferyczny, który wprowadzi sporo zamieszania. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie spadać.

Piątek do końca dnia bardzo słoneczny i ciepły. Wartości na termometrach imponujące, maksymalnie od 17 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Gdańsku do nawet 22 st. Celsjusza we Wrocławiu. Padać nigdzie nie powinno. Wiatr umiarkowany, a miejscami dość silny. W Tatrach może osiągać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Reklama

Noc z piątku na sobotę na ogół pogodna i z umiarkowanym zachmurzeniem, ale na północy Polski wzrośnie do dużego. Tam też spodziewane są opady deszczu. Stosunkowo ciepło. Temperatura będzie się wahać od 4 st. C do 10 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, a w górach silny i osiągający w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę.

W sobotę korzystna aura z dużą ilością słońca i  umiarkowanym zachmurzeniem utrzyma się na południu i w centrum kraju. Na zachodzie i północnym-zachodzie chmury wygrają ze słońcem, spodziewane są też opady deszczu. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany.

Niestety, w niedzielę nad Polskę napłyną chmury z których popada deszcz. Zachmurzenie na ogół wzrośnie do dużego. Korzystna aura ze sporą ilością słońca utrzyma się jedynie na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach przydadzą się parasole. Dobra wiadomość jest taka, że nadal będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 18 st. Celsjusza w Rzeszowie.

Przyszły tydzień przyniesie ochłodzenie. W poniedziałek zachmurzenie na ogół będzie duże. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Podkarpaciu. W pozostałych regionach na słońce nie ma co liczyć. Dodatkowo na Podlasiu mocno popada deszcz. Wartości na termometrach na ogół zdecydowanie niższe. Temperatury będą się wahać od  6 st. Celsjusza w Katowicach do nawet 16 st. Celsjusza w Rzeszowie. 

Wtorek również zapowiada się bardzo pochmurno. Jeszcze mocniej odczujemy też uderzenie chłodu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od  4 st. C w Katowicach i w Krakowie do 9 st. Celsjusza w Białymstoku i w Szczecinie.

W środę gdzieniegdzie pojawi się słońce. Duże zachmurzenie i deszcz spodziewany jest na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Pomorzu Gdańskim. Nieco cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Katowicach do 14 st. Celsjusza w Białymstoku. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje