Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:33

7:03 15:39

14:321:55

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -5°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr E 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
29% normy
Jutro 1°C -4°C
Środa 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na początek stycznia. Synoptycy: Zimy na razie nie będzie

W kalendarzu styczeń, a zimy na horyzoncie nie widać i - jak wynika z najnowszych prognoz - na razie nie będzie. Synoptycy nie pozostawiają żadnych złudzeń. W najbliższych dniach nie ma co liczyć ani na mróz, ani na śnieg. Co więcej, w przyszłym tygodniu wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Meteorolodzy ostrzegają zwłaszcza przed halnym, który ma wiać w Tatrach w nocy z sobotę na niedzielę.

Odpowiedzialny za taką aurę w Polsce jest niż atlantycki, który od kilku tygodni przesuwa masy ciepłego powietrza nad północno-wschodnią Europę - wyjaśnia synoptyk Instytutu i Meteorologii i Gospodarki Wodnej,  Anna Nemec.

Reklama

Według obliczeń klimatologów z Zakładu Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, w grudniu średnia temperatura była wyższa o 4 stopnie od średniej z czterdziestu lat.

Nemec podkreśla, że amatorzy białego szaleństwa muszą się uzbroić w cierpliwość dlatego, że początku przyszłego tygodnia może być na południowym zachodzie Polski nawet 10 stopni. Na opady śniegu, według synoptyk,  na razie nie można liczyć i jedynie wysoko w górach leży od 20 do 30 centymetrów śniegu.

Szczegółowe prognozy

Pogodę w Polsce kształtuje niż do kraju nadal napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa i będzie spadać.

Sobota na północy i zachodzie  kraju na ogół pogodna. Na Dolnym Śląsku, Śląsku, w Małopolsce i na Mazowszu zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dodatkowo w Małopolsce spodziewane są też opady deszczu. W pozostałych regionach można liczyć na dłuższe chwile ze słońcem.  Termometry nadal mają wskazywać dodatnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

W nocy na ogół zachmurzenie ma być duże. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 1 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, a na wybrzeżu i w górach silny i porywisty. W górach halny ma osiągać w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. 

Niedziela upłynie pod znakiem  deszczu. Niebo nad Polską przykryją gęste chmury, z których popada, lokalnie intensywnie. Na sporadyczne przejaśnienia i chwile ze słońcem można liczyć jedynie na Śląsku oraz Dolnym Śląsku. Na termometrach nadal wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Prognozy na poniedziałek, 6 stycznia są całkiem optymistyczne. Chwil ze słońcem ma być całkiem sporo, a zachmurzenie na ogół umiarkowane. Najmniej rozpogodzeń spodziewanych jest na Podlasiu. Nadal stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 6 stopni Celsjusza w Krakowie i we Wrocławiu. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | halny | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje