Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:24

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
29% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognozy na początek czerwca. Ma być nawet do 29 st. C

Coraz więcej słońca i coraz cieplej - początek czerwca przyniesie znaczną poprawę pogody. Odpoczniemy od intensywnych ulew i nawałnic, które były tak katastrofalne w skutkach. Deszczowy ma być jeszcze tylko poniedziałek. W kolejnych dniach ma być tylko lepiej. Już w połowie przyszłego tygodnia temperatura wzrośnie nawet do 28 stopni Celsjusza. Wraz z upałami nad Polskę nadciągną też gwałtowne zjawiska pogodowe. Burzowy ma być zwłaszcza piątek.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie  w Warszawie wynosi 1016 hPa i będzie spadać. 

Niedziela, 1 czerwca upłynie w Polsce pod znakiem  korzystnej aury. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, chwil ze słońcem nigdzie nie zabraknie, a deszcz popada jedynie sporadycznie i będzie mieć charakter przelotny. Pokropi jedynie na Śląsku, Kujawach oraz na Pomorzu Gdańskim. Do dużego zachmurzenie wzrośnie tylko na Podlasiu. Tam też spodziewane są burze. W pozostałych regionach na ogół słonecznie. Cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Łodzi. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Reklama

Poniedziałek na ogół deszczowy i pochmurny. Najwięcej rozpogodzeń i przejaśnień spodziewanych jest na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, w pozostałych regionach wzrośnie do dużego i przydadzą się parasole. Temperatura będzie się wahać od 14 stopni Celsjusza w Kielcach do nawet 22 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek na ogół pochmurny. Na chwile ze słońcem mogą liczyć jedynie mieszkańcy Podkarpacia oraz Małopolski. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Coraz cieplej. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do nawet 23 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa przyniesie jeszcze wyższe wartości na termometrach. W całym kraju zrobi się przyjemnie i ciepło. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Katowicach do nawet 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Duże zachmurzenie utrzyma się na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach słonecznie i pogodnie. Padać raczej w żadnym regionie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

W czwartek w niektórych regionach kraju zrobi się wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Słońca nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Piątek przyniesie aurę dynamiczną i niespokojną. Spodziewane są nie tylko upały, ale także burze, lokalnie gwałtowne i połączone z intensywniejszymi opadami deszczu. Zagrzmi między innymi w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i chwil ze słońcem nie zabraknie, ale przydadzą się też parasole - padać, głównie przelotnie,  ma między innymi w centrum oraz na północy kraju. Bardzo ciepło. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 29 stopni Celsjusza w Olsztynie. Wiatr na ogól umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.


Sobota z korzystną, spokojną aurą w całym kraju. Grzmieć już nie powinno, a wartości na termometrach będą sprzyjały wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Bydgoszczy do nawet 26 stopni Celsjusza w Łodzi. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Przyszła niedziela również bardzo ciepła i słoneczna. Miejscami na niebie nie zobaczymy ani jednej chmurki. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w w Bydgoszczy do nawet 27 stopni Celsjusza w Łodzi. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje