Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:06

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
21% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Prognozy na najbliższy tydzień. Szykuje się załamanie pogody

Złe wieści od synoptyków. Na horyzoncie już widać załamanie pogody. Nadchodzące dni przyniosą wyraźne ochłodzenie. O 20 stopniach Celsjusza na termometrach możemy już w tym roku raczej zapomnieć. W czwartek w Białymstoku ma być maksymalnie do 5 stopni Celsjusza! Taka chłodna tendencja już raczej się utrzyma...

Sprawcą zamieszania w pogodzie będzie front atmosferyczny, pod wpływem którego znajdzie się Polska. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1027 hPa i będzie spadać.

Poniedziałek przyniesie aurę bardzo kapryśną i dynamiczną. Co prawda, na termometrach zobaczymy stosunkowo wysokie wartości - od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie oraz w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza we Wrocławiu, ale jednocześnie przydadzą się parasole, bo popada - głównie przelotnie - niemal we wszystkich regionach. Na chwile ze słońcem również możemy liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Do dużego wzrośnie jedynie na Podlasiu. Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem oraz na Dolnym Śląsku. Powieje na ogól umiarkowany oraz słaby wiatr. 

Reklama

Wtorek również upłynie pod znakiem przekropnej aury. Deszcz - głównie przelotny - spodziewany jest we wszystkich regionach kraju. Jednocześnie na chwile ze słońcem i rozpogodzenia również  możemy liczyć. Niestety, ochłodzi się. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku do 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W środę opady deszczu na ogół ustąpią, ale wartości na termometrach wyraźnie spadną. Najchłodniej ma być w Białymstoku oraz w Olsztynie - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza, a najcieplej na Dolnym Śląsku - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i można liczyć na sporo chwil ze słońcem. Przelotnie popadać może jedynie na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W czwartek również powieje chłodem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do 12 stopni Celsjusza w Szczecinie. Dobra wiadomość jest taka, że chwil ze słońcem nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a przelotnie pokropić może jedynie na Podkarpaciu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Piątek w całym kraju na ogół słoneczny i pogodny, ale wciąż chłodny. Najchłodniej będzie w Warszawie - maksymalnie do 8 stopni Celsjusza, a najcieplej w Szczecinie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy