Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:07

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
112% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na najbliższy tydzień: Na horyzoncie upały

Coraz więcej słońca i znacznie wyższe temperatury - najbliższe dni mają przynieść wyraźną poprawę pogody. Co prawda, czasami przydadzą się parasole, ale opady mają już nie być aż tak intensywne i niszczycielskie w skutkach. W nadchodzącym tygodniu nie unikniemy też burz, za to wartości na termometrach poszybują w górę. Ma być nawet do 29 stopni Celsjusza.

Ulewne deszcze, które przeszły nad południowo-wschodnią Polską, spowodowały bardzo poważne straty. Najtrudniejsza sytuacja jest na Podkarpaciu. W Jaśle i kilku gminach powiatu jasielskiego oraz w gminie Brzostek obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Na szczęście, prognozy na najbliższe dni są bardziej optymistyczne. 

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, napływa coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi  1008 hPa i będzie rosnąć.

Niedziela na ogół słoneczna, zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie miejscami, głównie w pasie od Wielkopolski, przez Kujawy i Pomorze aż po Warmię i Mazury. Opady deszczu spodziewane są głównie w regionach północnych oraz zachodnich. Parasole przydadzą się mieszkańcom Podlasia, Warmii i Mazur, Kujaw i Pomorza, Pomorza, Wielkopolski, Zachodniego Pomorza, województwa lubuskiego i Dolnego Śląska. Niewykluczone są też burze, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej oraz na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach pogodnie i słonecznie. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 26 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Poniedziałek bardzo ciepły i słoneczny, ale z przelotnymi opadami. Deszcz spodziewany jest głównie w regionach północnych oraz w centrum, ale pokropić ma także na południu oraz na zachodzie kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Pomorzu Gdańskim oraz Pomorzu Zachodnim jak i w województwie łódzkim.  W pozostałych regionach sporo słońca. Na termometrach coraz wyższe wartości. Najchłodniej ma być w Gdańsku - do 24 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie oraz w Poznaniu - do 28 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

We wtorek na słońce mogą liczyć mieszkańcy wszystkich regionów kraju, ale spodziewane są też burze. Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców Małopolski, Podlasia oraz województwa świętokrzyskiego. W Łódzkiem, na Mazowszu, Śląsku oraz Dolnym Śląsku pokropi też deszcz. W pozostałych regionach słonecznie i bezdeszczowo. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 28 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

Środa bardzo słoneczna i ciepła w całym kraju. Padać raczej nigdzie nie powinno. Na termometrach bardzo korzystne wartości. Najchłodniej ma być w Gdańsku i w Katowicach - do 24 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Łodzi i w Lublinie - do nawet 27 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany.

Równie optymistycznie przedstawiają się prognozy na czwartek. Wartości na termometrach poszybują jeszcze. Ma być od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Zielonej Górze. Poza tym pogodnie i bardzo słonecznie. Deszcz pokropić może jedynie na Podkarpaciu.

Dobra pogodowa passa nie opuści nas także w piątek. Słońca w każdym regionie kraju będzie mnóstwo, padać raczej nie powinno. A na termometrach typowo letnie, wysokie wartości. temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Poznaniu i Zielonej Górze.


W sobotę pogoda również nas nie zawiedzie. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne, a słońca nigdzie nie zabraknie. Bardzo ciepło. Temperatura będzie się wahać od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Poznaniu, Szczecinie oraz w Zielonej Górze. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Niedziela bardzo słoneczna, a miejscami wręcz upalna. Na termometrach od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Poznaniu, Wrocławiu i w Szczecinie. Miejscami niebo wręcz bezchmurne. Pogoda na wypoczynek wręcz wymarzona...

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje