Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:56

5:22 19:48

11:442:40

4°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr SSE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
23% normy
Jutro 19°C 10°C
Środa 21°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na najbliższy tydzień. Ma być nawet do 20 st. C

Sporo słońca i coraz cieplej. Najbliższe dni upłyną pod znakiem stopniowego wzrostu temperatur. W środę na południu kraju ma być nawet do 20 stopni Celsjusza. Do wtorku miejscami spodziewane są opady deszczu, ale już od środy w całym kraju ma być bardzo dużo słońca. Tak korzystna aura ma się utrzymać co najmniej przez tydzień. Załamanie pogody i wyraźne ochłodzenie spodziewane jest dopiero w przyszłą niedzielę. Jesień nam sprzyja...


Reklama

Polska jest pod wpływem niżu, do kraju napływa wraz z frontem atmosferycznym ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie powoli rosnąć.

W niedzielę w regionach północnych i południowo-zachodnich zachmurzenie na ogół duże. Miejscami w pasie od Gdańska po Białystok oraz od Zielonej Góry po Wrocław spodziewane są opady deszczu. Na południu kraju dużo pogodnego nieba i mnóstwo chwil ze słońcem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Białymstoku do nawet 19 stopni Celsjusza w Krakowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany,  jedynie w górach silny i osiągający w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę.

W nocy na południu kraju na ogół pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie ma wzrastać i spodziewane są opady deszczu. Przewidywana temperatura minimalna wyniesie od 6 do 8 stopni Celsjusza, w górach chłodniej - od 3 do 6 stopni Celsjusza. Widzialność nad ranem będą utrudniać gęste mgły.

W poniedziałek korzystne wartości na termometrach mają się utrzymać. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Olsztynie do 18 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Najwięcej przejaśnień i pogodnego nieba w pasie od Szczecina po Wrocław i od Kielc po Rzeszów. W regionach północnych oraz w Polsce centralnej spodziewane są opady deszczu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek ma przynieść znacznie więcej słońca i pogodnego nieba. Padać już nigdzie nie powinno. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Najwięcej słońca w pasie od Szczecina aż po Kraków. Termometry nadal będę wskazywać wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 19 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Środa ma być najpogodniejszym dniem zbliżającego się tygodnia. W całym kraju - od Bałtyku aż po Tatry -  zachmurzenie małe oraz umiarkowane i mnóstwo chwil ze słońcem. Wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu.

W czwartek na Warmii i Mazurach, Kujawach oraz na Podkarpaciu spodziewane są opady deszczu, ale w pozostałych regionach korzystna aura, z małą ilością chmur oraz z dużą ilością słońca się utrzyma. Na termometrach nadal wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni w Olsztynie do 18 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Poznaniu.

Piątek przyniesie korzystną, na ogół słoneczną aurę. Zachmurzenie jedynie miejscami będzie wzrastać do dużego, padać raczej nie powinno. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni w Olsztynie do 19 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu.

Sobota również bardzo słoneczna i ciepła. Opady deszczu spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu, w pozostałych regionach bardzo dużo pogodnego nieba. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 20 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Załamanie pogody ma przynieść dopiero przyszła niedziela. Spodziewane jest wyraźne, mocno odczuwalne ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza do zaledwie 10 stopni Celsjusza. Spodziewane są też opady, lokalnie intensywne. Najbardziej deszczowo ma być na południu kraju.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: prognoza | prognoza pogody | pogoda | jesień

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy