Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:57

06:32 18:20

21:44 14:36

15°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SE 22 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
14% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 15°C 6°C

Prognozy na najbliższy tydzień. Ma być nawet do 20 st. C

Obecny tydzień zapowiada się bardzo przyjemnie. Pogoda będzie nam sprzyjać. Termometry wskażą maksymalnie nawet 19-20 stopni Celsjusza. Deszcz ma padać głównie przelotnie, a chwil ze słońcem ma być mnóstwo. Mgliste i chłodne będą jedynie noce i poranki. Lokalnie mogą pojawiać się przygruntowe przymrozki. Korzystna, w dużej mierze słoneczna i ciepła aura - ma się utrzymać co najmniej do niedzieli.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa ciepła i jednocześnie wilgotna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1027 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek najwięcej pogodnego nieba na południu kraju oraz na Pomorzu Gdańskim, gdzie słońca ma być najwięcej. W pozostałych regionach zachmurzenie ma wzrastać i na ogół będzie duże. Na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim, Mazowszu oraz w Łódzkiem spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza we Wrocławiu do 18 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby, jedynie nad morzem silny.

Reklama

W nocy na ogół zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza, lokalnie mogą pojawić się przygruntowe przymrozki do minus dwóch stopni Celsjusza. Widzialność - zwłaszcza nada ranem - będą ograniczały gęste mgły.

Wtorek upłynie pod znakiem bardzo korzystnej aury. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Najsłoneczniej ma być na południu oraz na północy kraju. Z kolei w pasie od Szczecina po Warszawę najpochmurniej. Wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie oraz w  Warszawie do 19 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz Wrocławiu. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W środę na ogół zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. Najwięcej chwil ze słońcem w pasie od Gdańska, przez Łódź, Kielce aż po Rzeszów. Padać raczej nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Szczecinie do 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

W czwartek czeka nas lekkie załamanie pogody. Chmur i deszczu ma być znacznie więcej. Opady spodziewane są w pasie od Szczecina przez Wrocław aż po Katowice; popada też w Olsztynie. Korzystna aura utrzyma się na południu kraju. Tutaj zachmurzenie ma być umiarkowane, chwil ze słońcem sporo, a deszcz raczej nie jest spodziewany. W całym kraju będzie nieco chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie do 16 stopni Celsjusza w Krakowie. 

Piątek przywita nas aurą wyśmienitą. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, jedynie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach wzrastające do dużego. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie w województwie zachodniopomorskim. W pozostałych regionach bardzo dużo chwil ze słońcem. Coraz cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie oraz w Warszawie do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu.

Sobota na ogół ma być pochmurna, wilgotna, ale nadal ciepła. Opady deszczu spodziewane są niemal we wszystkich regionach, najwięcej słońca ma być na Podkarpaciu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie.

W niedzielę na niebie znowu bardzo dużo słońca. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach wzrastające do dużego. Padać raczej nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie oraz w Gdańsku do nawet 20 stopni Celsjusza w Krakowie.

Jednym zdaniem babie lato w pełni...

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy