Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:06

7:37 15:55

0:062:00

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1004 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
28% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na najbliższy tydzień

Przed nami deszczowy tydzień. Synoptycy ostrzegają, że lokalnie opady mogą być bardzo obfite. Na sporadyczne przejaśnienia również można liczyć, ale niebo na ogół zdominują chmury. Będzie też nieco chłodniej. Na letnie wartości na termometrach i wyraźną poprawę aury musimy jeszcze poczekać. Co najmniej do weekendu.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1005 hPa  będzie rosło.

Reklama

Poniedziałek do końca dnia z dużym  oraz umiarkowanym zachmurzeniem. Opady deszczu spodziewane są w całym kraju, niewykluczone są również burze. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 16 stopni Celsjusza w w Warszawie i w Olsztynie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Noc z poniedziałku na wtorek na ogół z dużym i umiarkowanym zachmurzeniem oraz z opadami deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 8 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek również z opadami. Najbardziej  deszczowo ma być w pasie od Gdańska, przez Kujawy aż po Poznań. Sporadyczne przejaśnienia oraz chwile ze słońcem również są spodziewane, zwłaszcza w Polsce centralnej. Wartości na termometrach na ogół korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr  na ogół słaby i umiarkowany.

Środa także zapowiada się bardzo ponuro. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Najbardziej deszczowo w Polsce południowej i południowo-wschodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Katowicach do nawet 18 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W czwartek na poprawę pogody nie ma co liczyć. Spodziewanych jest jeszcze więcej opadów deszczu, zwłaszcza na południu oraz w centrum kraju. Synoptycy ostrzegają, że opady lokalnie będą bardzo intensywne.  Nieco chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 18 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Piątek również z intensywnymi opadami deszczu. Na przebłyski słońca można liczyć jedynie na Podkarpaciu. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Deszcz spodziewany jest we wszystkich regionach - poza Pomorzem Gdańskim, Podkarpaciem oraz Zachodnim Pomorzem. Nieco chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Katowicach do  17 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Lublinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Na poprawę pogody możemy liczyć dopiero w sobotę. Opady deszczu mają na ogół ustąpić. Parasole przydadzą się jedynie mieszkańcom Podlasia, woj. świętokrzyskiego, Podkarpacia oraz województwa lubuskiego. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza do nawet 21 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje