Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:29

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SW 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
100% normy
pm 10
68% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Prognozy na najbliższe dni. Ostrzeżenie przed mgłami

Zachmurzenie na ogół duże, najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń na południu kraju i temperatura maksymalna do 8 stopni Celsjusza - takie są prognozy na piątek. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed mgłami, które mogą znacznie ograniczać widzialność. W kolejnych dniach jesienna aura ma się utrzymać. Chmury będą wygrywać ze słońcem i lokalnie spodziewane są opady deszczu. Noce i poranki będą mgliste.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa chłodny front atmosferyczny. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1022 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz duże. Najwięcej przejaśnień oraz rozpogodzeń spodziewanych jest na południu oraz w centrum kraju. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Lublinie do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby oraz umiarkowany. 

Noc z piątku na sobotę na ogół pochmurna. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na południu kraju. Widzialność będą ograniczać bardzo gęste mgły, miejscami nawet do około 200 m. Temperatura będzie się wahać od minus dwóch stopni Celsjusza do plus dwóch stopni Celsjusza. W górach jeszcze zimniej, lokalnie termometry wskażą nawet minus sześć stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być słaby oraz umiarkowany.

Reklama

W sobotę zachmurzenie duże się utrzyma, ale spodziewane są również większe przejaśnienia. Najwięcej rozpogodzeń oraz chwil ze słońcem spodziewanych jest na południu. Lokalnie popada deszcz. Parasole przydadzą się między innymi mieszkańcom Lubelszczyzny, Podlasia, oraz Warmii i Mazur. Dodatnie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Niedziela wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniesie. Zachmurzenie duże na ogół się utrzyma, większe rozpogodzenia spodziewane są głównie w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, Śląsku, w Świętokrzyskiem oraz na Podkarpaciu. Termometry wskażą nieco niższe wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w Białymstoku do 5 stopni Celsjusza w Szczecinie, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Początek przyszłego tygodnia ma przynieść większą ilość chwil ze słońcem w całym kraju. Najpogodniej ma być we wtorek. Temperatury będą się wahać w poniedziałek od 2 stopni Celsjusza do 6 stopni Celsjusza, a we wtorek od 5 do 7 stopni Celsjusza. Właśnie we wtorek słońca w całym kraju ma być mnóstwo. W środę niestety bardzo pochmurna i ponura aura powróci. W całej Polsce zachmurzenie ma być duże, spodziewane jest też ochłodzenie. Temperatura będzie się wahać od 1 stopnia Celsjusza do 4 stopnia Celsjusza.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama