Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:56

7:39 15:24

0:361:00

-1°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SE 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
100% normy
Jutro 0°C -5°C
Wtorek -1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na najbliższe dni: Ma być nawet do 9 st. Celsjusza

​Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu oraz deszczu połączonego ze śniegiem i temperatura maksymalna do 8 st. C - takie są prognozy na wtorek. Kolejne dni mają przynieść poprawę aury. Już w środę opady niemal w całym kraju mają ustąpić, na niebie znów pojawi się dużo słońca, a wartości na termometrach wzrosną. W czwartek w Krakowie ma być nawet do 9 st. C! Zimy zatem w prognozach nie widać... Zwłaszcza, że pierwsze bociany do Polski już przyleciały, aura więc zaskakiwać nie przestanie.

Polska jest w zasięgu niżu, w strefie układów atmosferycznych. Do kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1003 hPa  i będzie rosnąć. 

Reklama

Wtorek w całym kraju ponury. Zachmurzenie na ogół będzie duże i całkowite. Spodziewane są opady pod wszelkimi postaciami - w górach posypie śnieg oraz śnieg połączony z deszczem, a w pozostałych popada deszcz. Najbardziej deszczowo ma być w Małopolsce, na Śląsku, na Podkarpaciu, Mazowszu, w Świętokrzyskiem oraz w Łódzkiem. Co prawda, na dłuższe chwile ze słońcem nie ma co liczyć, ale termometry nadal będą wskazywać korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany, ale okresami wzmagający do silnego i porywisty.

Noc z wtorku na środę również pochmurna i z opadami deszczu, a  w górach śniegu i śniegu połączonego z deszczem. Najintensywniej padać ma na południu kraju. Synoptycy ostrzegają, że widzialność zwłaszcza nad ranem będą utrudniać bardzo gęste mgły. Temperatura będzie się wahać od minus 2 do plus 2 stopni Celsjusza. W kotlinach górskich  jeszcze zimniej - nawet minus 6 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.

Na szczęście,  już od środy rozpogodzeń i przejaśnień ma być znacznie więcej. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce, w Świętokrzyskiem i na Pomorzu Gdańskim.  W pozostałych regionach zachmurzenie ma być umiarkowane, chwil ze słońcem całkiem sporo. Parasole przydadzą się jedynie mieszkańcom Podkarpacia. Wartości na termometrach nadal korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany. 

Czwartek w całym kraju przyniesie aurę korzystną. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a słońce całkiem sporo. Najmniej rozpogodzeń spodziewanych jest na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Warmii i Mazurach, Kujawach oraz na Dolnym Śląsku. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być umiarkowany.

Piątek również zapowiada się całkiem korzystnie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, a słońca  - poza województwem lubuskim - nie zabraknie. Jedynie tam spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach bardzo pogodnie. Wartości na termometrach nadal korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 7 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Krakowie.

Sobota także na ogół pogodna, słoneczna i ciepła. Duże zachmurzenie spodziewane jest jedynie na Zachodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i  Podlasiu.  W pozostałych regionach słońca ma być  dużo. Wartości na termometrach bardzo korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | bociany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje