Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:58

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na koniec września i początek października

Prognozy na najbliższe dni są obiecujące. Koniec września przyniesie dużą ilość słońca i wysokie wartości na termometrach. Na początku tygodnia ma być nawet do 22 stopni Celsjusza. Korzystna tendencja w pogodzie utrzyma się co najmniej do środy. A co czeka nas na początku października? Z obecnych długoterminowych prognoz wynika, że odczujemy wyraźne uderzenie chłodu. Zwłaszcza na wschodzie kraju...


Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje wyż. Do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz cieplejsze powietrze. Jedynie na wschodzie Polski zalega chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie rosnąć.

W piątek kapryśna aura utrzyma się głównie na zachodzie oraz na południu kraju. Tam spodziewane są opady deszczu - głównie o charakterze przelotnym - i miejscami zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Im bardziej na północ, tym znacznie pogodniej  i słoneczniej. W Tatrach może przelotnie poprószyć śnieg. Na termometrach utrzymają się niezbyt wysokie wartości. W Krakowie oraz w Katowicach ma być maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w Szczecinie oraz w Gdańsku - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany,  a nad morzem silny i porywisty. 

Noc z piątku na sobotę chłodna. Termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza do 13 stopni Celsjusza. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a widzialność będą utrudniać - zwłaszcza nad ranem - bardzo gęste mgły. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a nad morzem silny.

W sobotę czeka nas wyraźna poprawa pogody. Opady deszczu  ustąpią i nad wszystkim regionami kraju zaświeci słońce, które skutecznie będzie przeganiać chmury. Termometry wskażą też nieco wyższe wartości na termometrach. Najcieplej ma być w Zielonej Górze - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Katowicach - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr, jedynie na wybrzeżu będzie przybierał na sile.

Prognozy na niedzielę są jeszcze bardziej obiecujące. Padać w żadnym regionie nie powinno, a chwil ze słońcem będzie bardzo dużo. Zrobi się też cieplej. Termometry wskażą od 17 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Korzystna tendencja w pogodzie utrzyma się także w przyszłym tygodniu. W poniedziałek termometry będą wskazywać bardzo wysokie, wręcz letnie wartości. Najcieplej będzie tradycyjnie na Dolnym Śląsku - maksymalnie nawet do 22 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie na Podlasiu - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza. Nigdzie nie zabraknie też chwil ze słońcem, bo dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Parasole się raczej nie przydadzą, bo padać nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

We wtorek aura również będzie nam sprzyjać. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają -  zwłaszcza na zachodzie oraz na południu kraju. We Wrocławiu ma być nawet do 22 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko na Pomorzu oraz na Podlasiu - maksymalnie do 16-17 stopni Celsjusza. Wszędzie na ogół słonecznie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie na Podlasiu spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Jaką pogodę przyniesie nam październik? Jak wynika z obecnych prognoz, środa 1 października ma być bardzo słoneczna w całym kraju. W wielu regionach Polski niebo będzie wręcz bezchmurne. Padać też raczej nigdzie nie powinno. Co prawda, wartości na termometrach nieco spadną, ale nadal będą korzystne. Najchłodniej ma być na Podlasiu - maksymalnie do 15 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Szczecinie - nawet do 19 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek, 2 października upłynie pod znakiem ochłodzenia. Termometry na Podlasiu wskażą w ciągu dnia zaledwie 9 stopni Celsjusza. Na południu oraz na zachodzie Polski nieco cieplej. We Wrocławiu ma być maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. Słońca nadal ma być sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


W piątek, 3 października na północy oraz na wschodzie kraju spodziewane jest załamanie pogody. Napłyną tam gęste chmur, z który popada deszcz. W pozostałych regionach nadal ma być na ogól słonecznie oraz ciepło. Na wysokie wartości na termometrach raczej nie ma co liczyć. W Olsztynie ma być w ciągu dnia zaledwie 8 stopni Celsjusza. Odrobinę cieplej na zachodzie i południu kraju. W Krakowie oraz we Wrocławiu ma być maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama