Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:07

7:37 15:55

0:062:00

5°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1005 hPa
 • Wiatr SW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
148% normy
pm 10
117% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na koniec sierpnia i początek września

Prognozy na środę są raczej ponure. Deszcz padać nie przestanie, słońca będzie jak na lekarstwo, a lokalnie może nawet zagrzmieć. Najwięcej rozpogodzeń ma być na zachodzie kraju. Na szczęście, zła passa nie potrwa zbyt długo. Czwartek przyniesie wyraźną poprawę pogody. Słońca nigdzie nie zabraknie, a temperatura wzrośnie nawet do 22 st. Celsjusza. Weekend upłynie pod znakiem aury ciepłej, ale kapryśnej.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa chłodnie powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Po deszczowym i bardzo ponurym wtorku w środę na bardzo wyraźną poprawę pogody raczej nie ma co liczyć. Przydadzą się parasole, bo na południu oraz w centrum kraju padać ma intensywnie. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dodatkowo w Małopolsce oraz na Podkarpaciu spodziewane są burze połączone miejscami z ulewami oraz porywistym wiatrem. Najpogodniej będzie na zachodzie i północnym-zachodzie kraju, w pasie od Zielonej Góry po Olsztyn. Tam słońca ma być najwięcej i  dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach umiarkowane. Najchłodniej ma być w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza, a najcieplej w Poznaniu - nawet do 21 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz wzrośnie na sile. 

Noc z wtorku na środę bardzo chłodna. Termometry wskażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza do 12 stopni Celsjusza. Miejscami popada. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże, a widzialność - zwłaszcza nad ranem będą utrudniać gęste mgły.

W czwartek nad Polskę wraz z frontem atmosferycznym napłynie znacznie cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 22 stopni Celsjusza w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Parasole już nie będą nam potrzebne, bo padać raczej nie powinno. Nad wszystkimi regionami kraju zaświeci słońce. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Powieje słaby wiatr.

W piątek aura również ma nam sprzyjać. Słońca nigdzie nie zabraknie i nadal ma być ciepło. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe i padać na ogół nie powinno. Jedynie na krańcach zachodnich - w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu - spodziewane są burze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota nadal stosunkowo ciepła. Na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet od 19 stopni Celsjusza w Bydgoszczy do nawet 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Aura będzie jednak bardzo kapryśna. Przydadzą się parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal wszędzie. W Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu spodziewane są też burze, lokalnie gwałtowne. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na krańcach południowych. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz będzie silniejszy i porywisty.


Niedziela upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśniej. Przydadzą się parasole, bo miejscami popada. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na krańcach południowych. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach korzystne. Najchłodniej ma być w Białymstoku - do 18 stopni Celsjusza,  a najcieplej we Wrocławiu - nawet do 22 st. Celsjusza.

Jaką pogodą powita nas wrzesień? Wszystko wskazuje na to, że uczniowie będą rozpoczynać nowy rok szkolny pod parasolami.  Deszcz spodziewany jest w większości regionów. Pogodnie i słonecznie ma być tylko na zachodzie Polski, w pasie od Zielonej Góry po Gdańsk. Nieco się ochłodzi. W Białymstoku termometry wskażą zaledwie do 15 st. Celsjusza. Cieplej na zachodzie. W Szczecinie ma być nawet do 21 st. Celsjusza.

Za to już 2 września nad całą Polską zaświeci piękne słońce i nieco się ociepli. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Pokropić może jedynie w województwie świętokrzyskim i na Kujawach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama