Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:47

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 24 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
105% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na koniec sierpnia i początek września

Prognozy na środę są raczej ponure. Deszcz padać nie przestanie, słońca będzie jak na lekarstwo, a lokalnie może nawet zagrzmieć. Najwięcej rozpogodzeń ma być na zachodzie kraju. Na szczęście, zła passa nie potrwa zbyt długo. Czwartek przyniesie wyraźną poprawę pogody. Słońca nigdzie nie zabraknie, a temperatura wzrośnie nawet do 22 st. Celsjusza. Weekend upłynie pod znakiem aury ciepłej, ale kapryśnej.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa chłodnie powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Po deszczowym i bardzo ponurym wtorku w środę na bardzo wyraźną poprawę pogody raczej nie ma co liczyć. Przydadzą się parasole, bo na południu oraz w centrum kraju padać ma intensywnie. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dodatkowo w Małopolsce oraz na Podkarpaciu spodziewane są burze połączone miejscami z ulewami oraz porywistym wiatrem. Najpogodniej będzie na zachodzie i północnym-zachodzie kraju, w pasie od Zielonej Góry po Olsztyn. Tam słońca ma być najwięcej i  dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach umiarkowane. Najchłodniej ma być w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza, a najcieplej w Poznaniu - nawet do 21 stopni Celsjusza. Powieje umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz wzrośnie na sile. 

Noc z wtorku na środę bardzo chłodna. Termometry wskażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza do 12 stopni Celsjusza. Miejscami popada. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże, a widzialność - zwłaszcza nad ranem będą utrudniać gęste mgły.

W czwartek nad Polskę wraz z frontem atmosferycznym napłynie znacznie cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 22 stopni Celsjusza w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Parasole już nie będą nam potrzebne, bo padać raczej nie powinno. Nad wszystkimi regionami kraju zaświeci słońce. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Powieje słaby wiatr.

W piątek aura również ma nam sprzyjać. Słońca nigdzie nie zabraknie i nadal ma być ciepło. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe i padać na ogół nie powinno. Jedynie na krańcach zachodnich - w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu - spodziewane są burze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota nadal stosunkowo ciepła. Na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet od 19 stopni Celsjusza w Bydgoszczy do nawet 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Aura będzie jednak bardzo kapryśna. Przydadzą się parasole, bo deszcz spodziewany jest niemal wszędzie. W Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu spodziewane są też burze, lokalnie gwałtowne. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na krańcach południowych. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz będzie silniejszy i porywisty.


Niedziela upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśniej. Przydadzą się parasole, bo miejscami popada. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na krańcach południowych. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach korzystne. Najchłodniej ma być w Białymstoku - do 18 stopni Celsjusza,  a najcieplej we Wrocławiu - nawet do 22 st. Celsjusza.

Jaką pogodą powita nas wrzesień? Wszystko wskazuje na to, że uczniowie będą rozpoczynać nowy rok szkolny pod parasolami.  Deszcz spodziewany jest w większości regionów. Pogodnie i słonecznie ma być tylko na zachodzie Polski, w pasie od Zielonej Góry po Gdańsk. Nieco się ochłodzi. W Białymstoku termometry wskażą zaledwie do 15 st. Celsjusza. Cieplej na zachodzie. W Szczecinie ma być nawet do 21 st. Celsjusza.

Za to już 2 września nad całą Polską zaświeci piękne słońce i nieco się ociepli. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Pokropić może jedynie w województwie świętokrzyskim i na Kujawach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje