Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:53

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
25% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognozy na kolejny tydzień września: Sporo deszczu i chłodno

Kolejny tydzień września upłynie pod znakiem bardzo kapryśnej aury. Co prawda, na chwile ze słońcem można liczyć, ale spodziewane są też opady deszczu, lokalnie intensywne. Najgorsza aura ma nam towarzyszyć w środę, kiedy to mokro i pochmurno ma być w całej Polsce. Na wyraźną poprawę pogody musimy zatem trochę poczekać. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak ciepło i pogodnie, jak było w ubiegły weekend 7-8 września, może już w tym roku nie być. Jesień zbliża się nieubłaganie...

Pogodę w Polsce na ogół kształtuje wyż, z zachodu napływa jednak wraz z niżem front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą zmianę pogody. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane oraz duże. W pasie od Szczecina do Rzeszowa spodziewane są opady deszczu, które wraz z upływem dnia będą przybierać na sile. Ma być też coraz chłodniej.  Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie do 16 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do nawet 26 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na terenie województw: pomorskiego,  podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Wiatr na ogół umiarkowany oraz słaby jedynie na wybrzeżu dość silny.

Reklama

Wtorek również niezbyt ciepły i wilgotny. Zachmurzenie na ogół ma być duże, ale spodziewane są również przejaśnienia. W wielu regionach - w pasie od Gdańska aż po Wrocław - przewidywane są opady deszczu - lokalnie intensywne. Termometry mają wskazywać maksymalnie od 17 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na przeważającym obszarze Polski słaby oraz umiarkowany.

Środa już w całym kraju pochmurna, deszczowa i chłodna. Zachmurzenia na ogół ma być duże, a opady deszczu spodziewane są we wszystkich województwach, dodatkowo na Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu może zagrzmieć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 15 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do 21 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Białymstoku.

Czwartek ma być już nieco pogodniejszy, opady deszczu mają ustąpić, a zza chmur wyjrzy słońce. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Białymstoku  do 22 stopni Celsjusza w Krakowie.

W piątek deszczowe chmury znowu zagoszczą nad Polską. Zachmurzenie na ogół ma być duże, ale z przejaśnieniami. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu do 21 stopni Celsjusza w Białymstoku. Spodziewane opady mogą być lokalnie intensywne.

Sobota ma być już nieco pogodniejsza, najwięcej opadów spodziewanych jest w Małopolsce. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza w Poznaniu, Szczecinie  oraz Bydgoszczy. Najwięcej przejaśnień na północy oraz w centralnej Polsce.

W niedzielę czeka nas pogodowa przeplatanka. Czasem zza chmur wyjrzy słońce, ale spodziewane są też opady deszczu. Najwięcej pogodnego nieba w pasie od Gdańska po Kielce - tam rozpogodzeń ma być najwięcej. Z kolei w pasie od Szczecina po Kraków sporo chmur i opady deszczu. Nadal chłodno, termometry mają wskazywać maksymalnie od 16 stopni Celsjusza w Katowicach do  21 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Poznaniu. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy