Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:06

5:20 19:49

12:593:19

13°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1011 hPa
 • Wiatr WNW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
86% normy
Jutro 22°C 9°C
Czwartek 17°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na kolejny tydzień października. Szykuje się wzrost temperatur

Coraz więcej słońca i i z każdym dniem coraz cieplej. Pogoda szykuje nam niespodziankę. Najbliższe dni mają przynieść wyraźne ocieplenie. Z obecnych prognoz wynika, że termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w środę między innymi w Rzeszowie. Korzystna słoneczna aura ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni.

Pogodę w Polsce kształtuje obecnie wyż, do kraju napływa cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i będzie spadać. 

Reklama

Niedziela przywita nas bardzo korzystną, słoneczną aurą. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Najmniej przejaśnień w województwie lubuskim oraz w Wielkopolsce. W pozostałych regionach mnóstwo chwil ze słońcem i pogodnego nieba. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 17 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i zmienny. Padać raczej nie powinno.

Prognozy na początek przyszłego tygodnia również są bardzo optymistyczne. W poniedziałek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane, a miejscami wzrastające do dużego. Najwięcej rozpogodzeń na południu kraju, w Polsce centralnej oraz południowo- zachodniej. Na północy chmur ma być więcej. Wzrost temperatur spodziewany jest we wszystkich regionach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 18 stopni Celsjusza w Szczecinie. 

Wtorek w całym kraju również pogodny i słoneczny. Zachmurzenie na ogół ma być małe oraz umiarkowane, a na termometrach spore wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Warszawie do 18 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz we Wrocławiu i w Szczecinie. Padać raczej nigdzie nie powinno.

W środę wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 stopni Celsjusza w Rzeszowie! Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego. Najwięcej słońca i pogodnego nieba na południu kraju.

W czwartek niebo nad Polską przykryją chmury, ale na chwile ze słońcem również możemy liczyć. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na Podkarpaciu; w pozostałych regionach zachmurzenie na ogół ma być duże. Na termometrach nadal wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w Białymstoku,Olsztynie oraz Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza w Szczecinie.

W piątek chwil ze słońcem ma być znacznie więcej. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, mniej przejaśnień jedynie w województwie lubuskim oraz wielkopolskim. Chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Białymstoku do 17 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz we Wrocławiu.

Sobota również zapowiada się bardzo korzystnie. Od Bałtyku aż po Tatry dużo słońca, padać raczej nigdzie nie powinno. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni w Białymstoku do 16 stopni Celsjusza w Szczecinie. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | poniedziałek | Słońce | jesień | temperatura

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy