Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:48

6:20 18:37

17:321:00

28°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 27°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr S 18 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
78% normy
Jutro 18°C 8°C
Niedziela 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na kolejny tydzień lutego

Nieoczekiwanie w lutym zima zaczęła "siłować się" z wiosną. Efekt tych zmagań jest taki, że termometry wskazują coraz wyższe wartości. Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się odwrócić. W najbliższych dniach ma być nawet do 10-11 st. C. Chwil ze słońcem nie zabraknie, ale spodziewane są też opady deszczu. Jednym zdaniem aura będzie ciepła, choć kapryśna i znacznie bardziej wiosenna niż zimowa.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływ cieplejsze powietrze polarnomorskie.  Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Reklama

Sobota zapowiada się całkiem przyjemnie. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane.  Do dużego wzrośnie jedynie na zachodzie  oraz północnym-zachodzie Polski. Tam też spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Pomorza Zachodniego, Kujaw, Pomorza Gdańskiego, Kujaw oraz województwa lubuskiego. W pozostałych regionach rozpogodzeń i przejaśnień nie zabraknie, a chwil ze słońcem będzie bardzo dużo. Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet  10 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół umiarkowany, a miejscami - zwłaszcza na północy oraz na południu - silny i osiągający w porywach nawet do 60-70 kilometrów na godzinę. 

Noc z soboty na niedzielę na ogół pochmurna, ale z większymi przejaśnieniami. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od minus 1 stopni Celsjusza do plus 4 stopni Celsjusza. W kotlinach karpackich zimniej, nawet minus 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

Prognozy na niedzielę również są optymistyczne. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim. Tam też spodziewane są opady deszczu. Pokropić może też na Zachodnim Pomorzu oraz na Kujawach. W pozostałych regionach rozpogodzeń i chwil ze słońcem ma być sporo, a zachmurzenie na ogół umiarkowane.  Wiatr na ogół umiarkowany, a na północy Polski silny i osiągający w porywach na  do 65 kilometrów na godzinę. Nadal stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Czym zaskoczy nas aura w przedostatnim tygodniu lutego? O zimowym krajobrazie za oknem raczej można zapomnieć. W poniedziałek zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, słońca od Bałtyku aż po Tatry bardzo dużo, a na termometrach wciąż wysokie - zwłaszcza jak na luty - wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Gdańsku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

We wtorek wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Biegunem ciepła tym razem będzie Rzeszów. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu do nawet 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Słońca nigdzie - poza Zachodnim Pomorzem - nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W środę nad Polskę południową oraz centralną nadciągną gęste chmury. Lokalnie - głównie na Podkarpaciu -  popada też deszcz.  Korzystna aura ze spora ilością i umiarkowanym zachmurzeniem utrzyma się na północy i na zachodzie kraju. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Gdańsku do nawet 11 stopni Celsjusza we Wrocławiu!

Czwartek upłynie pod znakiem aury kapryśnej. Zachmurzenie na ogół będzie duże, ale pojawią się też przejaśnienia i rozpogodzenia. Lokalnie popada deszcz, a najintensywniej na Podlasiu. Na termometrach nadal korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Gdańsku  do nawet  7 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Krakowie.

W piątek opady deszczu mają ustąpić, a duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz na Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach słońce zacznie wygrywać z chmurami, a rozpogodzeń oraz przejaśnień będzie dużo. Termometry nadal będą wskazywać korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Co w kolejnych dniach? Zimy z mrozami i śnieżycami na mapach synoptycznych nie widać. Przynajmniej na razie...

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama