Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:22

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
83% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognozy na kolejne dni marca. Ma być nawet 16 st. C

Wiosna w Polsce rozkręca się na dobre. Nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem aury kapryśnej - ze sporą ilością słońca, ale i opadami deszczu - jednocześnie wartości na termometrach będą sukcesywnie rosły. W sobotę ma być nawet do 16 stopni Celsjusza! Biegunem ciepła tradycyjnie Wrocław.

Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, nadal napływa powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie powoli spadać.

Niedziela do końca dnia zapowiada się na ogół pogodnie. Zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na Podlasiu, w pozostałych regionach zmaleje do umiarkowanego, a chwil ze słońcem będzie całkiem sporo. Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 13 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Reklama

Noc z niedzieli na poniedziałek na ogół pochmurna, ale z większymi rozpogodzeniami. Miejscami spodziewane są opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, mogą utrudniać gęste mgły. Temperatura będzie się wahać od minus 1 st. Celsjusza do plus 1 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

 

Nowy tydzień powita nas aurą korzystną. Duże zachmurzenie spodziewane jest jedynie na Podlasiu, w Wielkopolsce, Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz na Lubelszczyźnie;  w pozostałych regionach przejaśnień, rozpogodzeń oraz chwil ze słońcem znacznie więcej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 13 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek niebo nad Polską zdominują chmury. Sporadyczne przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, Zachodnim Pomorzu oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach słońca jak na lekarstwo. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza w Krakowie i we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa zapowiada się ponuro. Zachmurzenie wzrośnie do dużego w całym kraju. Słońca będzie jak na lekarstwo. Nieco chłodniej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do 9 stopni Celsjusza w Krakowie.


W czwartek duże zachmurzenie na ogół się utrzyma, spodziewane są tez przelotne opady deszczu. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest w pasie od Gdańska przez Poznań po Wrocław. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Rzeszowie, do 10 stopni Celsjusza w Poznaniu oraz we Wrocławiu. 

W piątek przejaśnień i rozpogodzeń ma być znacznie więcej. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Na zachodzie oraz w centrum zmaleje do umiarkowanego. Słońca coraz więcej. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Białymstoku  do nawet 13 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

W sobotę wiosna rozkręci się na całego. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, a miejscami wręcz małe. Chwil ze słońcem  - od Bałtyku aż po Tatry  - mnóstwo. Wartości na termometrach imponujące. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Lublinie do 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Niedziela zapowiada się jeszcze bardziej optymistycznie. Słońca ma być mnóstwo, a zachmurzenie we wszystkich regionach zmaleje do małego. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku do 14 stopni Celsjusza w Łodzi.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy