Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:20

7:36 15:24

11:0820:19

2°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr ENE 13 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

76
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
228% normy
pm 10
186% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Na horyzoncie wyraźne ochłodzenie

Najbliższe dni przyniosą wyraźną poprawę pogody. Już w niedzielę ma być nie tylko znacznie słoneczniej, ale i nieco cieplej. Co najważniejsze, ustąpią też opady deszczu. Początek przyszłego tygodnia zapowiada się wyśmienicie. Już w poniedziałek we Wrocławiu termometry mają wskazywać nawet do 22 st. C. Korzystna tendencja ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni. Wyraźne ochłodzenie spodziewane jest pod koniec tygodnia. W sobotę, 4 października w Olsztynie ma być zaledwie 7 st. C. Przynajmniej tak wynika z prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju nadal napływa nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1027 hPa i będzie rosło.

Reklama

Po kilu dniach z typowo jesienną - deszczową i chłodną - aurą czeka nas wyraźna poprawa. Już w niedzielę opady ustąpią, a na niebie pojawi się mnóstwo słońca, które w końcu wygra z chmurami. Wzrosną też nieco wartości na termometrach. Najcieplej ma być na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą nawet do 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Nieco chłodniej na Pomorzu oraz na krańcach wschodnich - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr. 

W poniedziałek wręcz przypomnimy sobie smak lata. Przynajmniej jeśli chodzi o wartości na termometrach, bo te będą przyjemnie wysokie. We Wrocławiu, gdzie będzie najcieplej, ma być nawet do 22 stopni Celsjusza. Odrobinę niższe wartości wskażą termometry w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza. Poza tym na ogół słonecznie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami i chwilami będzie wzrastać. Padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

We wtorek chmur zacznie przybywać, zwłaszcza w regionach północnych oraz centralnych kraju, ale nadal ma być ciepło. Bardzo słoneczna aura utrzyma się za to głównie na południu. Biegunem ciepła pozostanie Wrocław, gdzie termometry wskażą nawet do 22 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Pomorzu Gdańskim oraz na Podlasiu - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. Na południu utrzyma się umiarkowane zachmurzenie, w pozostałych regionach dominować będzie duże. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Jak wynika z obecnych prognoz, październik również powita nas aurą na ogół korzystną. Co najważniejsze, wciąż ma być w miarę ciepło - zwłaszcza na zachodzie kraju. We Wrocławiu  termometry wskażą  nawet do 21 stopni Celsjusza. Na Warmii, Mazurach oraz na Podlasiu już wyraźnie chłodniej - maksymalnie do 14 -15 stopni Celsjusza. Najwięcej słońca na południu, zachodzie i wschodzie kraju. W regionach północnych dominować będą chmury. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 


Czwartek przyniesie bardzo dużo chwil ze słońcem w większości regionów kraju. Pochmurno i deszczowo ma być jedynie na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem. W pozostałych częściach Polski pogodnie. Termometry wskażą jednak nieco niższe wartości. W Białymstoku oraz w Lublinie ma być zaledwie do 14 stopni Celsjusza. Najcieplej w Szczecinie - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W piątek na Pomorzu Gdańskim, Mazowszu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach pogoda się popsuje. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz. W pozostałych regionach znacznie korzystniej - słonecznie i sucho. Chłodno. W Białymstoku oraz w Olsztynie termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 11 stopni Celsjusza. Najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza.


W sobotę odczujemy wyraźne uderzenie chłodu. W Olsztynie, Białymstoku oraz w Lublinie termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 7 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju najcieplej. W Bydgoszczy, Poznaniu, oraz w Zielonej Górze ma być maksymalnie do 15 stopni Celsjusza. Najbardziej deszczowo i pochmurno będzie na południu Polski. W pozostałych regionach - a zwłaszcza na zachodzie - znacznie pogodniej i słonecznie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogól słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama