Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:48

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 18 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
45% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognozy na długi sierpniowy weekend. Najgorsza aura w sobotę

Nawałnice, które przetoczyły się w nocy nad Małopolską oraz Podkarpaciem, wyrządziły bardzo poważne straty. Synoptycy ostrzegają, że w czwartek również lokalnie może mocno zagrzmieć. Najbardziej narażone na gwałtowne zjawiska pogodowe są południowo-wschodnie regiony kraju. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 80 km/h. Zalegający nad Polską front przyniesie też opady deszczu. Ulewy możliwe są zwłaszcza na Pomorzu. Długi sierpniowy weekend upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśnej. Najbardziej deszczowa ma być sobota.

Gwałtowne burze połączone z wichurami szalały w nocy zwłaszcza w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Żywioł zrywał dachy i łamał drzewa. Największe straty są w powiatach rzeszowskim i łańcuckim oraz w rejonie Nowego Sącza, Starego Sącza i Korzennej. Synoptycy ostrzegają, że dziś ten groźny pogodowy scenariusz może się powtórzyć. 

Szczegółowa prognoza pogody

Polska jest pod wpływem niżu. Nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia nagłych zjawisk atmosferycznych dla województw podkarpackiego i pomorskiego.

Reklama

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz wiatrem osiągającym w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę mogą pojawić się zwłaszcza na południowym-wschodzie Polski. W pozostałych regionach nieco spokojniej, choć za sprawą frontu pojawią się  opady. Ulewy spodziewane są zwłaszcza na Pomorzu. Bardzo deszczowo ma być też na Kujawach, w Wielkopolsce oraz  na Dolnym Śląsku. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie będzie ono wzrastać do dużego. Na termometrach umiarkowane i wyrównane wartości. Najchłodniej ma być w Katowicach - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza, a najcieplej na Zachodnim Pomorzu, Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu - do 23 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i porywisty, a w czasie burz silny. Najmocniej powieje na wschodnim wybrzeżu. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1003 hPa i będzie rosło.

Noc z czwartku na piątek na ogół pogodna i z umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie miejscami pojawią się opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Chłodno. Na termometrach maksymalnie od 10 stopni Celsjusza do 14 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.  

Co czeka nas w długi sierpniowy weekend? Piątek upłynie pod znakiem aury na ogół korzystnej choć nieco kapryśnej. Mieszkańcom Polski północno-zachodniej przydadzą się parasole. Najbardziej deszczowo ma być na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem, Wielkopolsce oraz na Kujawach i Pomorzu Gdańskim. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach znacznie pogodniej i bardziej słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne dla naszego samopoczucia, ale niezbyt wysokie. Najcieplej ma być w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza, a najchłodniej na Pomorzu Gdańskim - do 21 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Burze na szczęście mają ustąpić, a jeśli się pojawią, to będą mieć tylko i wyłącznie charakter lokalny.

Z obecnych prognoz wynika, że najbardziej ponura ma być sobota. Opady deszczu spodziewane są we wszystkich regionach kraju, miejscami będą one bardzo intensywne, zwłaszcza na zachodzie, południu i w centrum kraju. Słońca jak na lekarstwo,  dominować będzie zachmurzenie duże. Chłodno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Katowicach do 21 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela ma przynieść znaczną poprawę pogody. W całym kraju zaświeci słońce, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, ustąpią opady deszczu, a co najważniejsze nieco wzrosną wartości na termometrach. Najcieplej będzie w Poznaniu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 22 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Krakowie oraz w Kielcach - do 20 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się całkiem optymistycznie. Wartości na termometrach mają sukcesywnie rosnąć. W poniedziałek maksymalnie ma być nawet do 25 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie we Wrocławiu. Nieco chłodniej jedynie  na Pomorzu Gdańskim. Na ogół pogodnie, popada jedynie na Pomorzu, Kujawach oraz Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach bardzo słonecznie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama