Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:49

07:22 15:27

04:03 15:03

2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1001 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
56% normy
Jutro 6°C -2°C
Piątek 1°C -2°C

Prognozy na długi sierpniowy weekend. Najgorsza aura w sobotę

Nawałnice, które przetoczyły się w nocy nad Małopolską oraz Podkarpaciem, wyrządziły bardzo poważne straty. Synoptycy ostrzegają, że w czwartek również lokalnie może mocno zagrzmieć. Najbardziej narażone na gwałtowne zjawiska pogodowe są południowo-wschodnie regiony kraju. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 80 km/h. Zalegający nad Polską front przyniesie też opady deszczu. Ulewy możliwe są zwłaszcza na Pomorzu. Długi sierpniowy weekend upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśnej. Najbardziej deszczowa ma być sobota.

Gwałtowne burze połączone z wichurami szalały w nocy zwłaszcza w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Żywioł zrywał dachy i łamał drzewa. Największe straty są w powiatach rzeszowskim i łańcuckim oraz w rejonie Nowego Sącza, Starego Sącza i Korzennej. Synoptycy ostrzegają, że dziś ten groźny pogodowy scenariusz może się powtórzyć. 

Szczegółowa prognoza pogody

Polska jest pod wpływem niżu. Nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia nagłych zjawisk atmosferycznych dla województw podkarpackiego i pomorskiego.

Reklama

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz wiatrem osiągającym w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę mogą pojawić się zwłaszcza na południowym-wschodzie Polski. W pozostałych regionach nieco spokojniej, choć za sprawą frontu pojawią się  opady. Ulewy spodziewane są zwłaszcza na Pomorzu. Bardzo deszczowo ma być też na Kujawach, w Wielkopolsce oraz  na Dolnym Śląsku. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie będzie ono wzrastać do dużego. Na termometrach umiarkowane i wyrównane wartości. Najchłodniej ma być w Katowicach - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza, a najcieplej na Zachodnim Pomorzu, Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu - do 23 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i porywisty, a w czasie burz silny. Najmocniej powieje na wschodnim wybrzeżu. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1003 hPa i będzie rosło.

Noc z czwartku na piątek na ogół pogodna i z umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie miejscami pojawią się opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Chłodno. Na termometrach maksymalnie od 10 stopni Celsjusza do 14 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.  

Co czeka nas w długi sierpniowy weekend? Piątek upłynie pod znakiem aury na ogół korzystnej choć nieco kapryśnej. Mieszkańcom Polski północno-zachodniej przydadzą się parasole. Najbardziej deszczowo ma być na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem, Wielkopolsce oraz na Kujawach i Pomorzu Gdańskim. Tam też zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach znacznie pogodniej i bardziej słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne dla naszego samopoczucia, ale niezbyt wysokie. Najcieplej ma być w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 23 stopni Celsjusza, a najchłodniej na Pomorzu Gdańskim - do 21 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Burze na szczęście mają ustąpić, a jeśli się pojawią, to będą mieć tylko i wyłącznie charakter lokalny.

Z obecnych prognoz wynika, że najbardziej ponura ma być sobota. Opady deszczu spodziewane są we wszystkich regionach kraju, miejscami będą one bardzo intensywne, zwłaszcza na zachodzie, południu i w centrum kraju. Słońca jak na lekarstwo,  dominować będzie zachmurzenie duże. Chłodno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Katowicach do 21 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela ma przynieść znaczną poprawę pogody. W całym kraju zaświeci słońce, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, ustąpią opady deszczu, a co najważniejsze nieco wzrosną wartości na termometrach. Najcieplej będzie w Poznaniu oraz w Zielonej Górze - maksymalnie do 22 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Krakowie oraz w Kielcach - do 20 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się całkiem optymistycznie. Wartości na termometrach mają sukcesywnie rosnąć. W poniedziałek maksymalnie ma być nawet do 25 stopni Celsjusza. Tak ciepło będzie we Wrocławiu. Nieco chłodniej jedynie  na Pomorzu Gdańskim. Na ogół pogodnie, popada jedynie na Pomorzu, Kujawach oraz Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach bardzo słonecznie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne