Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:15

07:07 17:34

20:54 12:54

9°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1013 hPa
 • Wiatr SSE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
127% normy
pm 10
97% normy
Jutro 21°C 11°C
Poniedziałek 21°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy na długi sierpniowy weekend

Długi sierpniowy weekend rozpocznie się całkiem przyjemnie. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju, a deszcz popada tylko przelotnie. Na termometrach od 20 do 24 st. C. W piątek padać już nigdzie nie powinno, a wartości na termometrach jeszcze wzrosną, ma być nawet do 27 st. C. W sobotę w całym kraju słonecznie i bardzo ciepło; do 29 st. C. Niedziela w całej Polsce gorąca, termometry wskażą od 27 do 31 st. C.

Polska jest pod wpływem zatoki niżowej, do kraju nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i ma rosnąć.

Reklama

W środę zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego, lokalnie  spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się mieszkańcom Małopolski, Lubelszczyzny, Śląska, Warmii i Mazur, Podlasia, Kujaw i Pomorza, popada też w województwie świętokrzyskim. Jednak na przejaśnienia i na chwile ze słońcem można liczyć niemal we wszystkich regionach. Grube chmury przesłonią jedynie niebo nad Podkarpaciem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Lublinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu okresami dość silny.

Od czwartku pogoda stopniowo ma się poprawiać, opady deszczu mają zanikać, pokropić może jedynie miejscami i głównie na Pomorzu. Zachmurzenie ma być na ogół  umiarkowane i małe, jedynie lokalnie wzrastające do dużego. Najwięcej słońca spodziewane jest na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie.

W piątek ma być jeszcze bardziej pogodnie, słonecznie i cieplej . Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane i małe, padać raczej nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 27 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Jeszcze bardziej optymistyczne są prognozy na sobotę i niedzielę. Słońca w całym kraju ma być mnóstwo, na termometrach bardzo wysokie wartości.

W sobotę zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane i małe, a termometry mają wskazywać maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Rzeszowie. 

Zdecydowanie najcieplejszym dniem długiego sierpniowego weekendu ma być niedziela. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane i małe,słońca w żadnym regionie Polski nie zabraknie i będzie bardzo ciepło, a wręcz gorąco. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Końcówka weekendu zapowiada się zatem wręcz upalnie. 

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | temperatury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje