Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:50

07:06 17:35

17:20 04:09

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr WSW 11 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
94% normy
Jutro 12°C 9°C
Środa 18°C 13°C

Prognozy: Mocno powieje. Synoptycy ostrzegają

Orkan Aleksandra zagraża głównie Wyspom Brytyjskim, ale w Polsce wiatr również będzie przybierał na sile. W górach i w strefie nadmorskiej ma wiać nawet do 90 kilometrów na godzinę. Widzialność będą utrudniały bardzo gęste mgły. Miejscami może pokropić deszcz i śnieg połączony z deszczem. Na termometrach w ciągu dnia utrzymają się na ogół dodatnie wartości. W nocy chwyci mróz.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1026 hPa i będzie spadać.

Środa do końca dnia  na ogół w miarę pogodna i z  umiarkowanym zachmurzeniem. Chmury wygrają ze słońcem jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem oraz na Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim. Dodatkowo na Pomorzu spodziewane są też opady deszczu. Wartości na termometrach na ogół dodatnie. Lekki mróz w ciągu dnia  utrzyma się jedynie w Krakowie, Rzeszowie oraz w Białymstoku, gdzie termometry wskażą minus 1 st. Celsjusza. Najcieplej w Gdańsku - do plus 2 st. Celsjusza. Mocniej powieje - zwłaszcza w górach i w strefie nadmorskiej. Tam wiatr ma osiągać w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Noc ze środy na czwartek na ogół pochmurna, ale można liczyć też na większe przejaśnienia. Chwyci mróz. Termometry wskażą od minus 4 st. Celsjusza w kotlinach górskich do plus 3 st. Celsjusza na południowym zachodzie. Silny wiatr się utrzyma. W górach i w strefie nadmorskiej będzie osiągał w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę.

Czwartek również wietrzny. Nad morzem oraz w górach powieje w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie tylko na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Dolnym Śląskim oraz na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim. Na Pomorzu lokalnie też pokropi. Na termometrach zobaczymy od 1 stopnia Celsjusza w Rzeszowie do nawet 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu.


W piątek wartości na termometrach wyraźnie wzrosną. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą nawet do 7 st. Celsjusza, nieco chłodniej tylko w  Rzeszowie - do 2 st. Celsjusza. Na ogół pogodnie i z dużą ilością rozpogodzeń. Pochmurno jedynie w regionach zachodnich, tam też spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się również mieszkańcom Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama