Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:34

06:20 18:37

19:12 06:24

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr NW 15 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
20% normy
Jutro 13°C 6°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognozy: Mocno powieje. Synoptycy ostrzegają

Orkan Aleksandra zagraża głównie Wyspom Brytyjskim, ale w Polsce wiatr również będzie przybierał na sile. W górach i w strefie nadmorskiej ma wiać nawet do 90 kilometrów na godzinę. Widzialność będą utrudniały bardzo gęste mgły. Miejscami może pokropić deszcz i śnieg połączony z deszczem. Na termometrach w ciągu dnia utrzymają się na ogół dodatnie wartości. W nocy chwyci mróz.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1026 hPa i będzie spadać.

Środa do końca dnia  na ogół w miarę pogodna i z  umiarkowanym zachmurzeniem. Chmury wygrają ze słońcem jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem oraz na Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim. Dodatkowo na Pomorzu spodziewane są też opady deszczu. Wartości na termometrach na ogół dodatnie. Lekki mróz w ciągu dnia  utrzyma się jedynie w Krakowie, Rzeszowie oraz w Białymstoku, gdzie termometry wskażą minus 1 st. Celsjusza. Najcieplej w Gdańsku - do plus 2 st. Celsjusza. Mocniej powieje - zwłaszcza w górach i w strefie nadmorskiej. Tam wiatr ma osiągać w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Noc ze środy na czwartek na ogół pochmurna, ale można liczyć też na większe przejaśnienia. Chwyci mróz. Termometry wskażą od minus 4 st. Celsjusza w kotlinach górskich do plus 3 st. Celsjusza na południowym zachodzie. Silny wiatr się utrzyma. W górach i w strefie nadmorskiej będzie osiągał w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę.

Czwartek również wietrzny. Nad morzem oraz w górach powieje w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie tylko na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Dolnym Śląskim oraz na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim. Na Pomorzu lokalnie też pokropi. Na termometrach zobaczymy od 1 stopnia Celsjusza w Rzeszowie do nawet 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu.


W piątek wartości na termometrach wyraźnie wzrosną. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą nawet do 7 st. Celsjusza, nieco chłodniej tylko w  Rzeszowie - do 2 st. Celsjusza. Na ogół pogodnie i z dużą ilością rozpogodzeń. Pochmurno jedynie w regionach zachodnich, tam też spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się również mieszkańcom Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne