Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:30

5:29 19:48

16:561:00

20°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr NW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
10% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Mocno powieje. Synoptycy ostrzegają

Orkan Aleksandra zagraża głównie Wyspom Brytyjskim, ale w Polsce wiatr również będzie przybierał na sile. W górach i w strefie nadmorskiej ma wiać nawet do 90 kilometrów na godzinę. Widzialność będą utrudniały bardzo gęste mgły. Miejscami może pokropić deszcz i śnieg połączony z deszczem. Na termometrach w ciągu dnia utrzymają się na ogół dodatnie wartości. W nocy chwyci mróz.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1026 hPa i będzie spadać.

Reklama

Środa do końca dnia  na ogół w miarę pogodna i z  umiarkowanym zachmurzeniem. Chmury wygrają ze słońcem jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem oraz na Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim. Dodatkowo na Pomorzu spodziewane są też opady deszczu. Wartości na termometrach na ogół dodatnie. Lekki mróz w ciągu dnia  utrzyma się jedynie w Krakowie, Rzeszowie oraz w Białymstoku, gdzie termometry wskażą minus 1 st. Celsjusza. Najcieplej w Gdańsku - do plus 2 st. Celsjusza. Mocniej powieje - zwłaszcza w górach i w strefie nadmorskiej. Tam wiatr ma osiągać w porywach nawet do 75 kilometrów na godzinę. 

Noc ze środy na czwartek na ogół pochmurna, ale można liczyć też na większe przejaśnienia. Chwyci mróz. Termometry wskażą od minus 4 st. Celsjusza w kotlinach górskich do plus 3 st. Celsjusza na południowym zachodzie. Silny wiatr się utrzyma. W górach i w strefie nadmorskiej będzie osiągał w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę.

Czwartek również wietrzny. Nad morzem oraz w górach powieje w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nieco spokojniej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie tylko na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Dolnym Śląskim oraz na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim. Na Pomorzu lokalnie też pokropi. Na termometrach zobaczymy od 1 stopnia Celsjusza w Rzeszowie do nawet 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu.


W piątek wartości na termometrach wyraźnie wzrosną. Zdecydowanie najcieplej będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą nawet do 7 st. Celsjusza, nieco chłodniej tylko w  Rzeszowie - do 2 st. Celsjusza. Na ogół pogodnie i z dużą ilością rozpogodzeń. Pochmurno jedynie w regionach zachodnich, tam też spodziewane są opady deszczu. Parasole przydadzą się również mieszkańcom Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama