Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:57

6:29 18:24

19:247:31

13°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1030 hPa
 • Wiatr WSW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  7
  Bardzo dobre

  Bardzo dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
36% normy
pm 10
25% normy
Jutro 18°C 11°C
Piątek 16°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Koniec lata. Synoptycy ostrzegają przed nocnymi przymrozkami

Jesień wyraźnie daje o sobie znać i na letnie temperatury już raczej nie ma co liczyć. W najbliższych dniach na termometrach zobaczymy maksymalnie do 18-19 stopni Celsjusza. Szczególnie zimne będą jednak noce. Synoptycy ostrzegają przed przygruntowymi przymrozkami sięgającymi minus 2 stopni Celsjusza. Wysoko w Tatrach pojawią się też opady śniegu.

Pogodę w Polsce kształtu wyż znad Skandynawii, jedynie na południowym wschodzie zaznacza się wpływ niżu z rejonu Morza Czarnego. Nadal napływa do nas chłodne polarno-kontynentalne powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Wtorek w całym kraju chłodny. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku do 18 stopni Celsjusza w Szczecinie. Chwil ze słońcem raczej w żadnym regionie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami będzie wzrastać do dużego. Przydadzą się też parasole. Deszcz popada między innymi na Mazowszu, na Podlasiu, na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. 


Noc z wtorku na środę z umiarkowanym zachmurzeniem i lokalnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach pojawią się z kolei opady śniegu. Nad ranem miejscami widzialność będą ograniczać słabe mgły. Chłodno. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 11 stopni Celsjusza na południowym zachodzie oraz na wybrzeżu. Z kolei na północnym wschodzie spodziewane są przygruntowe przymrozki sięgające minus stopni Celsjusza. Wiatr słaby.

Środa również przyniesie kapryśną i na ogół chłodną aurę. Maksymalnie na termometrach zobaczymy do 19 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Szczecinie. Z kolei najchłodniej - do 13 stopni Celsjusza - ma być w Białymstoku. Przelotnie popada. Deszcz spodziewany jest przede wszystkim na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Mazowszu, Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach i Zachodnim Pomorzu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. Dominować będzie zachmurzeni umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego.

W czwartek przełomu w pogodzie nie ma się co spodziewać. Nadal będzie chłodno i chmury często będą wygrywać ze słońcem. Najwyższe wartości wskażą termometry w w Szczecinie - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Miejscami pokropi. Parasole przydadzą się mieszkańcom Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama