Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:32

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognozy: Koniec lata. Synoptycy ostrzegają przed nocnymi przymrozkami

Jesień wyraźnie daje o sobie znać i na letnie temperatury już raczej nie ma co liczyć. W najbliższych dniach na termometrach zobaczymy maksymalnie do 18-19 stopni Celsjusza. Szczególnie zimne będą jednak noce. Synoptycy ostrzegają przed przygruntowymi przymrozkami sięgającymi minus 2 stopni Celsjusza. Wysoko w Tatrach pojawią się też opady śniegu.

Pogodę w Polsce kształtu wyż znad Skandynawii, jedynie na południowym wschodzie zaznacza się wpływ niżu z rejonu Morza Czarnego. Nadal napływa do nas chłodne polarno-kontynentalne powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 hPa i będzie rosnąć.

Wtorek w całym kraju chłodny. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku do 18 stopni Celsjusza w Szczecinie. Chwil ze słońcem raczej w żadnym regionie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami będzie wzrastać do dużego. Przydadzą się też parasole. Deszcz popada między innymi na Mazowszu, na Podlasiu, na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. 

Reklama


Noc z wtorku na środę z umiarkowanym zachmurzeniem i lokalnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach pojawią się z kolei opady śniegu. Nad ranem miejscami widzialność będą ograniczać słabe mgły. Chłodno. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 11 stopni Celsjusza na południowym zachodzie oraz na wybrzeżu. Z kolei na północnym wschodzie spodziewane są przygruntowe przymrozki sięgające minus stopni Celsjusza. Wiatr słaby.

Środa również przyniesie kapryśną i na ogół chłodną aurę. Maksymalnie na termometrach zobaczymy do 19 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Szczecinie. Z kolei najchłodniej - do 13 stopni Celsjusza - ma być w Białymstoku. Przelotnie popada. Deszcz spodziewany jest przede wszystkim na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Mazowszu, Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach i Zachodnim Pomorzu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. Dominować będzie zachmurzeni umiarkowane, jedynie miejscami wzrośnie do dużego.

W czwartek przełomu w pogodzie nie ma się co spodziewać. Nadal będzie chłodno i chmury często będą wygrywać ze słońcem. Najwyższe wartości wskażą termometry w w Szczecinie - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Miejscami pokropi. Parasole przydadzą się mieszkańcom Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje