Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:03

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Czwartkowe popołudnie zapowiada się w Polsce dość ponuro. W całym kraju przeważa duże zachmurzenie. Dla tych, którzy planują weekendowe wyjazdy, mamy jednak dobrą wiadomość. W piątek słońce rozgości się niemalże we wszystkim regionach kraju. Miejscami niebo będzie praktycznie bezchmurne. Słońce nie oznacza jednak całkowitego ocieplenia. W Polsce będzie nadal mroźno.

Jak informuje IMGW, basen Morza Śródziemnego jest pod wpływem niżu. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje rozległy wyż znad Skandynawii, pod jego wpływem znajduje się m.in. Polska. Ze wschodu napływa do z kolei mroźna, kontynentalna masa powietrza.

Czwartek, 9 lutego

Reklama

Czwartkowe popołudnie będzie dość ponure. W całym kraju przeważa spore zachmurzenie. Na chwile ze słońcem, niestety, nie ma co liczyć.

Dodatkowo opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy północnych i wschodnich regionów kraju. Biały puch pojawi się głównie w Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Rzeszowie i Lublinie.

Termometry wskażą od minus 6 do minus 2 stopni Celsjusza. Najzimniej w woj. pomorskich, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Nieco cieplej, ale wciąż poniżej zera, na Dolnym Śląsku.

Piątek, 10 lutego

W piątek czeka nas piękny i słoneczny, zimowy dzień. Miejscami - m.in. w Łodzi, Bydgoszczy czy Kielcach - niebo będzie praktycznie bezchmurne. W pozostałych województwach przeważnie słonecznie, z niewielkimi, umiarkowanymi zachmurzeniami.

Słońce nie oznacza jednak całkowitego ocieplenia. W Polsce będzie nadal mroźno. Termometry wskażą od minus 7 (Białystok) do 1 stopnia Celsjusza (Wrocław).

Sobota, 11 lutego

W sobotę słońce rozgości się przede wszystkim w woj. śląskim i małopolskim. Przejściowych zachmurzeń powinni spodziewać się z kolei mieszkańcy Gdańska, Bydgoszczy, Poznania i łodzi.

W pozostałych regionach będzie dość ponuro i pochmurno. Na zachodzie kraju  przewidywane są opady śniegu.

Temperatura w całym kraju znów spadnie poniżej zera i będzie wahać się od minus 6 stopni w Kielcach do minus 1 stopnia Celsjusza we Wrocławiu i Szczecinie.

Niedziela, 12 lutego

Niedziela zapowiada się pogodnie. W większości regionów można liczyć na przejaśnienia i chwile ze słońcem. Dominować będzie zachmurzenie przejściowe. Nie powinien padać ani deszcz, ani śnieg.

Pogoda nieco pokaprysi jednak w Białymstoku i Szczecinie. Będzie tam dość ponuro, a niebo pozostanie raczej zachmurzone przez cały dzień.

W całym kraju będzie nieco cieplej. Termometry wskażą od minus 5 stopni Celsjusza w Białymstoku, Olsztynie i Gdańsku do nawet 2 stopni Celsjusza we Wrocławiu.


Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje