Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:56

07:10 17:31

17:45 06:35

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
42% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

Prognozy: Jaka pogoda czeka nas w przyszłym tygodniu?

W niedzielę w całym kraju prawdziwa, wiosenna aura. Termometry wskażą kilkanaście stopni powyżej zera. Można liczyć na sporo chwil ze słońcem. Od poniedziałku pogoda zacznie kaprysić - temperatura spadnie, a w całej Polsce przewidywane są opady deszczu.

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1001 hPa.

Niedziela, 5 marca

W niedzielę w całym kraju pierwsze promienie wiosennego słońca. Będzie bardzo ciepło - termometry wskażą kilkanaście stopni powyżej zera!

Najcieplej w Krakowie, Lublinie, Warszawie i Rzeszowie. Temperatura wyniesie w tych rejonach aż 15 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza.

Mieszkańcy Pomorza Gdańskiego i Małopolski powinni pamięć o zabraniu parasola na niedzielny spacer, ponieważ może przelotnie popadać. W niemal całym kraju zachmurzenia będą jedynie przejściowe. Można liczyć na sporo chwil ze słońcem.

Reklama

Poniedziałek, 6 marca

W poniedziałek aura będzie nieco bardziej ponura, a pogoda zacznie kaprysić. W całej Polsce przewidywane są opady deszczu. Najmocniej popada w Warszawie, Olsztynie, Białymstoku i Lublinie. W pozostałych regionach spodziewane są przelotne opady.

Na chwile ze słońcem mogą liczyć przede wszystkim mieszkańcy zachodniej i południowo-zachodniej Polski.

Termometry wskażą w poniedziałek od 7 stopni Celsjusza w Gdańsku do 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Wtorek, 7 marca

We wtorek znaczne ochłodzenie. Najzimniej będzie w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku gdzie termometry wskażą od 2 do 4 stopni Celsjusza. Cieplej będzie w Katowicach, Krakowie Kielcach i Rzeszowie. Tam temperatura wyniesie od 8 do 10 stopni Celsjusza. 

Nad Polskę nadciągną potężne chmury, z których miejscami popada deszcz. Niestety, promienie słońca nie zawitają nad żadnym regionem. Opadów mogą spodziewać się mieszkańcy woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podlaskiego.

Środa, 8 marca

W środę ponura aura utrzyma się przede wszystkim na zachodzie kraju. Duże zachmurzenie głównie w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu. W woj. zachodniopomorskim może też przelotnie padać deszcz.

W pozostałych rejonach też pochmurno, ale można liczyć na krótkie chwile ze słońcem.

Najzimniej będzie wciąż na północy. W Gdańsku i Olsztynie termometry wskażą 4 stopnie powyżej zera. Nieco cieplej będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze. Tam temperatura wyniesie 8 stopni Celsjusza.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL