Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:15

7:36 15:24

11:0820:19

0°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -3°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr NE 11 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
150% normy
pm 10
123% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Halny przyniesie zmiany w pogodzie. Synoptycy ostrzegają

Umiarkowane zachmurzenie, sporo słońca i nawet do 10 st. C - takie są prognozy na najbliższe dni. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem halnym, który może osiągać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę. Najmocniejszych porywów należy spodziewać się w górach. Przyszły tydzień przyniesie bardziej dynamiczną aurę. Od wtorku czekają nas opady śniegu.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie atmosferyczne wynosi Warszawie 1005 hPa i będzie powoli rosnąć. 

Reklama

Sobota ciepła. Na termometrach zobaczymy nawet do 9 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Nieco chłodniej jedynie w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Przejaśnień i chwil ze słońcem sporo, do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem halnym, który w górach może osiągać nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Prognozy na niedzielę również są korzystne. Słońca nadal ma być całkiem sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a na termometrach zobaczymy nawet do 10 st. Celsjusza. Biegunem ciepła ma być tym razem Rzeszów. Nieco chłodniej w Olsztynie - maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Wiatr ma powoli tracić na sile. 

Poniedziałek przyniesie zmiany w pogodzie. Korzystna aura ze sporą ilością słońca utrzyma się jedynie na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Na zachodzie Polski popada też deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że nadal ma być ciepło. W Rzeszowie termometry wskażą nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Olsztynie oraz w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Wtorek ponury. Zachmurzenie we wszystkich regionach Polski wzrośnie do dużego. Dodatkowo w centrum oraz na południu kraju popada śnieg i śnieg połączony z deszczem. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć tylko na Zachodnim Pomorzu. Na termometrach utrzymają dodatnie wartości. Zdecydowanie najcieplej ma być w Rzeszowie - nawet do 9 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Olsztynie - do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa z opadami śniegu na południu kraju. Poprószy między innymi na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem oraz na Śląsku. Dominować będzie zachmurzenie duże. Na rozpogodzenia można liczyć jedynie na Lubelszczyźnie oraz na Zachodnim Pomorzu. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 8 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama