Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:07

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Halny przyniesie zmiany w pogodzie. Synoptycy ostrzegają

Umiarkowane zachmurzenie, sporo słońca i nawet do 10 st. C - takie są prognozy na najbliższe dni. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem halnym, który może osiągać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę. Najmocniejszych porywów należy spodziewać się w górach. Przyszły tydzień przyniesie bardziej dynamiczną aurę. Od wtorku czekają nas opady śniegu.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie atmosferyczne wynosi Warszawie 1005 hPa i będzie powoli rosnąć. 

Reklama

Sobota ciepła. Na termometrach zobaczymy nawet do 9 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Nieco chłodniej jedynie w Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Przejaśnień i chwil ze słońcem sporo, do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem halnym, który w górach może osiągać nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Prognozy na niedzielę również są korzystne. Słońca nadal ma być całkiem sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a na termometrach zobaczymy nawet do 10 st. Celsjusza. Biegunem ciepła ma być tym razem Rzeszów. Nieco chłodniej w Olsztynie - maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Wiatr ma powoli tracić na sile. 

Poniedziałek przyniesie zmiany w pogodzie. Korzystna aura ze sporą ilością słońca utrzyma się jedynie na krańcach południowo-wschodnich. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Na zachodzie Polski popada też deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że nadal ma być ciepło. W Rzeszowie termometry wskażą nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Olsztynie oraz w Szczecinie - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Wtorek ponury. Zachmurzenie we wszystkich regionach Polski wzrośnie do dużego. Dodatkowo w centrum oraz na południu kraju popada śnieg i śnieg połączony z deszczem. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć tylko na Zachodnim Pomorzu. Na termometrach utrzymają dodatnie wartości. Zdecydowanie najcieplej ma być w Rzeszowie - nawet do 9 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Olsztynie - do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa z opadami śniegu na południu kraju. Poprószy między innymi na Podkarpaciu, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem oraz na Śląsku. Dominować będzie zachmurzenie duże. Na rozpogodzenia można liczyć jedynie na Lubelszczyźnie oraz na Zachodnim Pomorzu. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie do nawet 8 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje