Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:37

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Prognozy: Halny przyniesie zmianę pogody. Ma być nawet 21 st. C

Prognozy na pierwszy dzień astronomicznej wiosny są imponujące. Opady deszczu ustąpią, chwil ze słońcem nie zabraknie, zachmurzenie na ogół zmaleje do umiarkowanego, a wartości na termometrach wzrosną do nawet 18 st. C. To jednak nie koniec fantastycznych wieści. W piątek aura również będzie nas rozpieszczać. Poczujemy namiastkę lata. Termometry będą wskazywać nawet 21 st. C!

Po kilku dniach  z dużą ilością chmur i deszczu w końcu uśmiechnie się do nas słońce. Czwartek przyniesie radykalną zmianę pogody. Astronomiczna wiosna, która rozpocznie się w Polsce 20 marca dokładnie o godz. 17.57, kiedy to Słońce znajdzie się w punkcie Barana,  powita nas dużą ilością słońca i wysokimi temperaturami.  Prognozy na dwa najbliższe dni są naprawdę fantastyczne. 

Szczegółowa porognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie spadać. 

W czwartek zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Najmniej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest jedynie na Podlasiu, Lubelszczyźnie  oraz Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Wartości na termometrach bardzo korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Białymstoku do nawet 18 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany, a na wybrzeżu silny i osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. W górach zacznie wiać halny.

Reklama


Piątek przyniesie jeszcze wyraźniejsze ocieplenie. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. Celsjusza w Gdańsku i w Olsztynie do nawet 21 st. Celsjusza we Wrocławiu. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe, do dużego wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu, tam też możliwe są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach chwil ze słońcem będzie mnóstwo. Wiatr na ogół umiarkowany, z kolei nad morzem dość silny. W górach halny może osiągać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę.

W sobotę wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Gdańsku do nawet 20 st. C we Wrocławiu. Chmur będzie jednak znacznie więcej niż w piątek. Spodziewane są też lokalne opady deszczu, zwłaszcza na Zachodnim Pomorzu oraz na Kujawach. W regionach południowych korzystna, na ogół słoneczna aura się utrzyma.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy