Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:31

5:29 19:48

16:561:00

20°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr NW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
13% normy
pm 10
9% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Gwałtowne burze i gradobicia. Ostrzeżenie dla kilku województw

Polska zmaga się się z falą upałów. Temperatura wzrosła na zachodzie kraju nawet do 33 stopni Celsjusza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami połączonymi z lokalnymi gradobiciami. Najbardziej niespokojnie ma być na północy, w centrum oraz na południu kraju. Ochłodzenie spodziewane jest dopiero w połowie tygodnia.

Po upalnej niedzieli - równie gorący poniedziałek, zwłaszcza na zachodzie kraju. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

Reklama

Bardzo słonecznie, dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Spodziewane są też burze połączone z lokalnymi gradobiciami. Gwałtowne zjawiska pogodowe pojawią się między innymi w Małopolsce, na Śląsku oraz na Dolnym Śląsku.

Prognozowana wysokość opadów burzowych wyniesie do 30 mm, a wiatr może osiągać w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. 

Wtorek nieco chłodniejszy, ale na zachodzie kraju upały się utrzymają. Najwyższe wartości termometry wskażą w Zielonej Górze i w Poznaniu - do 30 stopni Celsjusza, a najniższe w Katowicach - do 23 stopni Celsjusza. Słońca nie zabraknie, ale będzie też bardzo burzowo, zwłaszcza na południu.

Ostrzeżenie przed nagłymi wyładowaniami atmosferycznymi połączonymi z gradobiciami oraz ulewami dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Wiatr na ogól umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

Znacznie spokojniejszą aurę ma przynieść środa. Burze mają ustąpić, a termometry będą wskazywać korzystne wartości. Temperatura będzie się wahać od 21 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Katowicach do nawet 29 stopni Celsjusza w Poznaniu oraz w  Szczecinie.

Słońca bardzo dużo, dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Czwartek bardzo ciepły i znów niespokojny. Zagrzmi, lokalnie gwałtowne, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, w Lubuskiem oraz na Dolnym Śląsku, Zachodnim Pomorzu i w Wielkopolsce. Poza tym słonecznie. Najcieplej w Szczecinie oraz w Poznaniu - do 29 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Katowicach - do 24 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

Piątek ciepły, ale znacznie bardziej pochmurny, zwłaszcza w pasie od Szczecina po Kraków. Miejscami, głównie na Dolnym Śląsku, Zachodnim Pomorzu oraz w Lubuskiem, spodziewane są też burze. Im bardziej na północ, tym pogodniej i bardzie słonecznie. 

Bardzo ciepło, temperatura będzie się wahać od 26 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 30 stopni Celsjusza w Bydgoszczy oraz w Poznaniu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca
 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama